Dział Publicystyka 5 najlepszych utworów tygodnia 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [15.04]

Miniony tydzień przyniósł kilka ciekawych premier od naszych rodzimych artystów. Nic dziwnego, że w dzisiejszym wydaniu zaproponujemy Wam, z pośród pięciu wybranych, aż cztery kompozycje sygnowane „made in Poland”. Miłego słuchania!

Karolina Czarnecka – Anaruk (+UV)

Szerokiej publiczności dała się poznać za sprawą genialnego wykonania utworu Hera Koka Hasz LSD. Teraz Karolina Czarnecka powraca z zapowiedzią swojej nadchodzącej płyty – Solarium 2.0, która pojawi się już 20 kwietnia. Pierwszym zwiastunem nowego materiału jest kompozycja Anaruk. Artystka zaprezentowała swoje inne oblicze. Spokojnie, będziecie zachwyceni!

Nicki Minaj — Chun-Li

Nicki Minaj w solowym repertuarze. Artystka 12 kwietnia zaprezentowała dwie nowe kompozycje. Nam do gustu najbardziej przypadł kawałek Chun-Li. Oryginalny refren z pewnością przyciąga uwagę. Nie pozostaje nam więc nic innego jak czekać na informacje dotyczące nowego albumu, bo zapowiedź w postaci Chun-Li tylko podsyca atmosferę.Varius Manx feat. Kasia Stankiewicz – Mgła nad Warszawą

Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca z nowym materiałem zawartym na albumie ENT. Grupa ponownie połączyła siły z wyżej wspomnianą wokalistką czego efektem jest kompozycja Mgła nad Warszawą. Piosenka urzeka od pierwszej sekundy za sprawą subtelnego wokalu Kasi. Jest to absolutnie przepiękna ballada. Przekonajcie się sami.

Pawbeats feat. Natalia Grosiak – Trzymaj Mocno
W piątek premierę miał także album Out autorstwa polskiego producenta – Pawbeats. Do współpracy przy krążku artysta zaprosił całą plejadę gwiazd. W naszej opinii, na uwagę zasługuje utwór Trzymaj Mocno, w którym gościnny udział wzięła wokalista zespołu MikromusicNatalia Grosiak. Co tu dużo pisać – wyszło rewelacyjnie.

Taconafide – Visa

Współpraca Taco Hemingwaya i Quebonafide przyniosła efekt w postaci krążka Soma 0,5 mg. A na nim? Same hity. Bez wątpienia obok niesamowicie wciągającego kawałka Tamagotchi na albumie wyróżnia się również kompozycja Visa. Ciekawy tekst, no i ta uzależniająca melodia… Panowie wykonali kawał świetnej roboty. Sprawdźcie sami!

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.

Popularne