Dział Publicystyka 5 najlepszych utworów tygodnia 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [11.03]

Zbliża się połowa marca, a tym samym powrót wiosny. Podobnie w muzyce. W tym tygodniu mamy dużo powrotów, zapowiedzi nowych krążków i jak zwykle miłości. Zobaczcie, co tym razem dla was przygotowaliśmy. Przed wami 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia.

Years & Years – Sanctify

Po długich oczekiwaniach w końcu dostaliśmy nowy singiel tej niezwykle ciekawej grupy, który jest równocześnie zapowiedzią ich najnowszej płyty. Wielki zwrot w ich twórczości, jak sami artyści mówią. Jest elektronicznie, dynamicznie i elektryzująco, ale tym samym czuć delikatność bijącą z utworu. Z kolei teledysk przywodzi na myśl Filthy Justina Timberlake’a, choć prezentuje dość przygnębiającą wizję przyszłości. Niezależnie jednak od tego czy jest ona pozytywna czy negatywna, to tego kawałka po prostu nie sposób przestać słuchać.

Kylie Minogue – Stop Me From Falling

Kolejny singiel i w naszym zestawieniu, i promujący płytę Australijki, która po czterech latach przerwy postanowiła zaprezentować nam nowy materiał. Stop Me From Falling to energiczna piosenka, która nadaje się na każdą imprezę, a przede wszystkim nie wychodzi z głowy. Będziecie ją nucić jeszcze długo, długo. Kylie daj nam więcej!

John Newman – Fire in Me

Następny powrót na naszej liście. John Newman po uporaniu się z poważnymi problemami zdrowotnymi powraca w świetnej formie i od razu zapowiada nowy album. Pierwszy singiel – Fire in Me to elektryzująca taneczna mieszanka przy której nie sposób ustać w miejscu. Całość dopełniona charakterystycznym głosem Brytyjczyka. Ach! Więcej takich powrotów.

James Bay – Pink Lemonade

Druga (po Wild Love) piosenka z najnowszego, nadchodzącego albumu. I powiem szczerze zapowiada się dobrze – wręcz bardzo dobrze! Po Wild Love byłam bardzo ciekawa jaka będzie cała płyta Bay’a, a po Pink Lemonade nie mogę się już doczekać. Ten utwór to świetna synteza rockowej ballady z elementami elektroniki. James Bay w najlepszym wydaniu. Czekam na więcej!

Lana Del Rey – You Must Love Me (from Evita)

Nasze zestawienie zamyka cover – Madonna w nowym wykonaniu. Lana Del Rey wzięła na warsztat oscarowy hit z 1997 roku. I jaki jest efekt? Piękny, zniewalający. Artystka miała swoje dobre i złe momenty, jednak teraz wyraźnie idzie w dobrą stronę. Jej głęboki głos idealnie dopełnia tą uroczą, miłosną balladę, która jest równocześnie jest częścią ścieżki dźwiękowej do „Evity”. Aż nie mogę się doczekać kolejnych kompozycji tworzących soundtrack tego filmu.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.