Dział Publicystyka 5 najlepszych utworów tygodnia 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [11.02]

Jako, że zbliżają się Walentynki, wielu artystów postanowiło wprowadzić nas już w odpowiedni klimat. Ten tydzień przepełniony był miłością – spełnioną i niespełnioną. Dużo tu powrotów, debiutów i duetów. Jest energicznie i balladowo. Można by powiedzieć – do wyboru, do koloru. Przed wami 5 nowych, najlepszych utworów minionego tygodnia.

James Bay – Wild Love

Enigmatyczny brytyjski artysta, który w 2014 roku poruszył świat swoim Let It Go. Rok później wydał debiutancki album Chaos and the Calm i ucichł. By wrócić, w 2018 z nowym singlem – Wild Love. Utwór, który pod kątem muzycznym jest zupełnie inny niż wszystkie prezentowane dotychczas. Inny to jednak nie znaczy gorszy. W istocie Wild Love to wzruszająca kompozycja, o miłości z urozmaiconą (a nie jednostajną, jak to dotychczas było) linią melodyczną. To bardzo ciekawa odsłona, która sprawia, że z niecierpliwością czekam na drugi album tego wokalisty. I myślę, że z wami będzie podobnie.

Whethan & Dua Lipa – High

Kolejny kawałek z soundtracku do trzeciej części słynnych ’50 twarzy Greya’. I choć, jak podejrzewam film wybitny nie będzie to muzyka jak zwykle stoi w nim na wysokim poziomie. High to kolejna kompozycja ze ścieżki dźwiękowej, którą umieszczamy w naszym zestawieniu (w zeszłych tygodniach pojawiały się inne). Co tu dużo mówić – jest mocny głos, fajna melodia i tekst o miłości. Przepis na udany utwór.

Barbara Wrońska – Nieustraszeni

Choć Barbara Wrońska ma ogromne doświadczenie w branży muzycznej, to możemy nazwać ją debiutantką. Dlaczego? Bo dopiero teraz wydała debiutancki, solowy album (wcześniejsze z zespołem Pustki). I jaki jest tego efekt? Zwalający z nóg. Jeden z utworów – Nieustraszeni to szczególna kompozycja, pokazująca niesamowite umiejętności wokalne artystki, jej zamiłowanie do prostoty, ale i ogromną szczerość bijącą z tekstu. Gwarantuję, że zakochacie się w tym kawałku.

Jakub Krystyan – Ty Mnie Znasz

Debiutancki singiel finalisty polskiego ‚Idola’, który choć go nie wygrał to nie rozstał się z muzyką i pokazał światu swoją kompozycję – Ty Mnie Znasz. Balladę, z nieco szybszą linia melodyczną (niż tradycyjne) opowiadającą o trudnościach, ale i prawdziwej miłości. Jest wzruszająco, jest pokrzepiająco – jest tak jak powinno być. Czas pokaże, co jeszcze zaprezentuje nam Jakub Krystyan, ale po takim początku rozbudził w nas apetyty na więcej.

Marshmello & Anne-Marie – Friends

Co się dzieje, gdy amerykański producent spotyka brytyjską wokalistkę i postanawiają coś nagrać? Powstaje hymn friendzone’u, nazywany tak przez samego Marshmello. Zdecydowanie moja ulubiona z zestawienia – rytmiczna, dynamiczna piosenka z zabawnym, przewrotnym tekstem połączona z ciekawym i charakterystycznym głosem Anne-Marie. Będziecie ją nucić jeszcze przez długi czas.

Najnowsze wpisy

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.