Dział Publicystyka 5 najlepszych utworów tygodnia 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [11.02]

Jako, że zbliżają się Walentynki, wielu artystów postanowiło wprowadzić nas już w odpowiedni klimat. Ten tydzień przepełniony był miłością – spełnioną i niespełnioną. Dużo tu powrotów, debiutów i duetów. Jest energicznie i balladowo. Można by powiedzieć – do wyboru, do koloru. Przed wami 5 nowych, najlepszych utworów minionego tygodnia.

James Bay – Wild Love

Enigmatyczny brytyjski artysta, który w 2014 roku poruszył świat swoim Let It Go. Rok później wydał debiutancki album Chaos and the Calm i ucichł. By wrócić, w 2018 z nowym singlem – Wild Love. Utwór, który pod kątem muzycznym jest zupełnie inny niż wszystkie prezentowane dotychczas. Inny to jednak nie znaczy gorszy. W istocie Wild Love to wzruszająca kompozycja, o miłości z urozmaiconą (a nie jednostajną, jak to dotychczas było) linią melodyczną. To bardzo ciekawa odsłona, która sprawia, że z niecierpliwością czekam na drugi album tego wokalisty. I myślę, że z wami będzie podobnie.

Whethan & Dua Lipa – High

Kolejny kawałek z soundtracku do trzeciej części słynnych ’50 twarzy Greya’. I choć, jak podejrzewam film wybitny nie będzie to muzyka jak zwykle stoi w nim na wysokim poziomie. High to kolejna kompozycja ze ścieżki dźwiękowej, którą umieszczamy w naszym zestawieniu (w zeszłych tygodniach pojawiały się inne). Co tu dużo mówić – jest mocny głos, fajna melodia i tekst o miłości. Przepis na udany utwór.

Barbara Wrońska – Nieustraszeni

Choć Barbara Wrońska ma ogromne doświadczenie w branży muzycznej, to możemy nazwać ją debiutantką. Dlaczego? Bo dopiero teraz wydała debiutancki, solowy album (wcześniejsze z zespołem Pustki). I jaki jest tego efekt? Zwalający z nóg. Jeden z utworów – Nieustraszeni to szczególna kompozycja, pokazująca niesamowite umiejętności wokalne artystki, jej zamiłowanie do prostoty, ale i ogromną szczerość bijącą z tekstu. Gwarantuję, że zakochacie się w tym kawałku.

Jakub Krystyan – Ty Mnie Znasz

Debiutancki singiel finalisty polskiego ‚Idola’, który choć go nie wygrał to nie rozstał się z muzyką i pokazał światu swoją kompozycję – Ty Mnie Znasz. Balladę, z nieco szybszą linia melodyczną (niż tradycyjne) opowiadającą o trudnościach, ale i prawdziwej miłości. Jest wzruszająco, jest pokrzepiająco – jest tak jak powinno być. Czas pokaże, co jeszcze zaprezentuje nam Jakub Krystyan, ale po takim początku rozbudził w nas apetyty na więcej.

Marshmello & Anne-Marie – Friends

Co się dzieje, gdy amerykański producent spotyka brytyjską wokalistkę i postanawiają coś nagrać? Powstaje hymn friendzone’u, nazywany tak przez samego Marshmello. Zdecydowanie moja ulubiona z zestawienia – rytmiczna, dynamiczna piosenka z zabawnym, przewrotnym tekstem połączona z ciekawym i charakterystycznym głosem Anne-Marie. Będziecie ją nucić jeszcze przez długi czas.

Najpopularniejsze (48h)