Dział Publicystyka 5 najlepszych utworów tygodnia 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [01.04]

Okres przedświąteczny przyniósł nam kilka nieoczekiwanych premier. Nowymi utworami podzielili się m.in. The Weeknd, Lady Gaga czy James Bay. Oderwijcie się od wielkanocnych stołów i koniecznie sprawdźcie najlepsze piosenki mijającego tygodnia.

The Weeknd – Call Out My Name

Kolejna niespodziewana premiera. The Weeknd nieoczekiwanie opublikował epkę o wymownej nazwie My Dear Melancholy. Na minialbumie znalazło się sześć premierowych kompozycji. Naszą uwagę niewątpliwie przyciągnął utwór Call Out My Name, który otwiera cały nowy materiał Kanadyjczyka. Delikatna melodia z charakterystycznym głosem The Weeknda naprawdę urzeka.


[su_divider top=”no”]

Sam Smith feat. Logic – Pray

Sam Smith nie tak dawno wydał swój drugi album studyjny zatytułowany The Thrill Of It All. Muzyk jednak nie osiadł na laurach i cały czas tworzy nowy materiał. W piątek artysta zaprezentował kompozycję Pray, która została nagrana we współpracy z raperem Logic. Trzeba przyznać, że jest to dość intrygująca strona Sama. Posłuchajcie i przekonajcie się sami!


[su_divider top=”no”]

Lady Gaga – Your Song

Lady Gaga zrobiła to za co uwielbiają ją jej fani, czyli ponownie zaskoczyła! Artystka opublikowała swoją wersję kultowej piosenki Eltona JohnaYour Song. Wszystko na potrzeby składanki Revamp: Reimagining the Songs Of Elton John & Bernie Taupin, na której znajdą się odświeżone wersje hitów Brytyjczyka. Czy w związku z tą nieoczekiwaną aktywnością Lady Gagi, możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości jakiegoś nowego materiału? Czas pokaże.


[su_divider top=”no”]

James Bay – Us

James Bay przygotowuje się do wydania swojego drugiego albumu studyjnego. Krążek Electric Light będzie dostępny już od 18 maja. Nic dziwnego, że artysta sukcesywnie odkrywa karty. W sieci pojawiła się kolejna zapowiedź albumu. Jest to piosenka zatytułowana Us, która różni się od opublikowanych do tej pory dwóch utworów. Miło ponownie usłyszeć wersję Jamesa, którego poznaliśmy na Chaos And The Calm.


[su_divider top=”no”]

Capital Cities – My Name Is Mars

Twórcy hitu Safe and Sound ponownie dają o sobie znać. Panowie z Capital Cities opublikowali nowy utwór. Kompozycja My Name Is Mars jest dynamiczna, a chwytliwa melodia wpada w ucho. Premierze utworu towarzyszy kolorowe i “kosmiczne” lyric video. Sprawdźcie sami!

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.

Popularne