Dział Publicystyka 5 najlepszych utworów tygodnia 5 najlepszych, nowych polskich utworów minionego tygodnia

5 najlepszych, nowych polskich utworów minionego tygodnia [24.06]

W tym tygodniu naprawdę wiele się działo. Zarówno za granicą jak i na naszej rodzimej scenie muzycznej. Dlatego przed Wami kolejne dziś zestawienie ważnych utworów minionego tygodnia. Tym razem nowości od polskich artystów.

Kasia KowalskaTam gdzie nie sięga ból

Zaczynamy od wielkiej bomby. Od piosenki Kasi Kowalskiej pochodzącej z jej najnowszego albumu AYA. Wokalistka wróciła po 10 latach. Jednym z utworów promujących płytę, która ukazała się zaledwie dwa dni temu jest Tam Gdzie Nie Sięga Ból.

Fantastyczny, szczery utwór, świetny w warstwie lirycznej jak i w wykonaniu. Delikatna, wręcz akustyczna aranżacja pozwala skupić się na tym co w nim najważniejsze, na emocjach ukazanych tak, że poczujecie dreszcz przebiegający po plecach.
Czekaliście na powrót Kasi?

PtakovaCzar

Natalia Ptak występująca pod pseudonimem Ptakova to młoda wokalistka o ciekawej barwie głosu. Jej nowy singiel ukazuję obiecujący kierunek w jakim wokalistka chce zmierzać. Pop z umiejętnie wykorzystanymi elementami elektroniki. Polecam!

xxanaxxBardzo bardzo

Nowość od Xxanaxx to kawał naprawdę dobrej elektronicznej roboty. Niezły tekst poparty naprawdę świetnym beatem i ciepłym delikatnym wokalem. Tak można opisać Bardzo bardzo. Sprawdźcie!

Paweł DomagałaWeź nie pytaj

Naszym oczom, a może uszom? ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Pawła Domagały. Utwór w warstwie muzycznej to coś czego trudno się powstydzić. Choć w całokształcie raczej delikatny, perkusja i gitara dodają kompozycji charakteru.

Weź nie pytaj jest pierwszą odsłoną płyty 1984, której premiera odbędzie się w listopadzie tego roku.

OLY.Mapa naszych miejsc

To może na koniec troszkę rodzimej alternatywy. Mapa naszych miejsc to nowy singiel z nadchodzącej płyty OLY., która w sklepach już jesienią. Co ciekawe piosenka ukazała się w dwóch wersjach, polskiej oraz angielskiej, jako Winterbird. Czyżby towar eksportowy? Jeśli tak to pozostaje nam się tylko cieszyć bo jakością piosenka absolutnie nie odstaje od podobnych utworów z zachodu. Wielkie „tak” i kciuk w górę!

Najnowsze wpisy

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.