Kalendarium All About Music 5 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

5 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

Piątego lutego imieniny obchodzą Agata, Jakub i Modesta. W Meksyku obchodzone jest Święto Konstytucji, a w Polsce obchodzimy jedenastą rocznicę dymisji Radosława Sikorskiego z funkcji Ministra Obrony Narodowej. Co natomiast w muzyce?

2000

Równo osiemnaście lat temu na szczycie listy Billboard Hot 100 znalazła się piosenka I Knew I Loved You. Dla utworu duetu Savage Garden był to drugi z rzędu tydzień na szczycie, łącznie natomiast znalazła się tam czterokrotnie.  Warto również dodać, że był to drugi utwór tego australijskiego zespołu na szczycie amerykańskiej listy.

Piosenka promowała drugi studyjny album duetu zatytułowany Affirmation wydany w 1999 roku. W 2001 roku grupa rozpadła się, a jeden z członków Darren Hayes rozpoczął solową karierę. Do tej pory wydał pięć albumów. Drugi z nich Daniel Jones pracował przy produkcji wielu albumów innych artystów, jednak jego kariera nie przebiegała już tak pomyślnie.

2011

Siedem lat temu natomiast na szczyt brytyjskiej listy UK Singles Chart dotarła Kesha z utworem We R Who We R. Dla Keshy był to pierwszy i jak do tej pory jedyny utwór na szczycie tej listy, wcześniej jej największym sukcesem było czwarte miejsce z utworem Tik Tok.

We R Who We R promowało EPkę Cannibal z 2010 roku. Za utwór oprócz Keshy odpowiadają Dr. Luke, Joshua Coleman czy Benjamin Levin. Do utworu powstał również teledysk wyreżyserowany przez Hype’a Williamsa, akcja kipu dzieje się w Los Angeles.

1969

49. lat temu na świat przyszedł Bobby Brown, znany wielu jako mąż Whitney Houston. Oprócz tego Brown jest tancerzem i wokalistą R&B. Do tej pory zdążył wydać cztery albumy studyjne z grupą New Edition, z którą był związany do 1996 roku, a także pięć solowych. Ostatni z nich The Masterpiece ukazał się w 2012 roku.

Muzyk ma na swoim koncie wiele sukcesów. Dwa z jego utworów: My Prerogative oraz  She Ain’t Worth It z Glennem Madeirosem znalazły się na szczycie listy Billboard Hot 100. Siedem innych trafiło do najlepszej dziesiątki.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Najpopularniejsze (48h)