Kalendarium All About Music 5 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

5 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

W pierwszą środę grudnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Dzień Ninja. Myślicie, że to przypadek? Czasami wolontariusze muszą być trochę jak ninja żeby komuś pomóc. W naszym kalendarium wspominamy dzisiaj ślub pewnej znanej pary, urodziny znanego rockmana czy pewien polski zespół bigbitowy.

1965

W Buffalo w stanie Nowy Jork urodził się John „Johnny” Rzeznik – amerykański kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta i producent muzyczny. Najbardziej znany jako lider zespołu Goo Goo Dolls, którego jest założycielem, i z którym wydał aż dziesięć studyjnych albumów.

https://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

1967

W programie telewizyjnym „Po Szóstej” zadebiutowała, jeszcze wtedy bez nazwy, grupa No To Co. Polski zespół wokalno-instrumentalny, łączący polski folklor z muzyką skifflową i bigbitem. Lata 1968–1970 to najlepszy okres w dziejach No To Co. Zespół zdobywał główne nagrody, m.in. na VI KFPP w Opolu. Na tym festiwalu furorę, choć bez nagrody, zrobił też utwór Te opolskie dziouchy.

Znalezione obrazy dla zapytania no to co

2003

W hotelu w Kalifornii, sakramentalne tak powiedzieli sobie Chris Martin i Gwyneth Paltrow. Wokalista Coldplay i aktorka spotykali się od kilku lat, a ceremonia zaślubin odbyła się bez udziału kamer i mediów, jedynie w gronie rodziny i przyjaciół. Chris napisał kilka piosenek dla Gwyneth, w tym Magic – utwór, który fani zespołu uważają za ich tzw. break-up song i list miłosny do już w momencie wydania, byłej żony.

https://www.youtube.com/watch?v=1PvBc2TOpE4

2011

Nakładem Island Records ukazał się pierwszy album kompilacyjny angielskiej wokalistki Amy Winehouse, wydany po jej śmierci. Album zawiera niewydane dotychczas utwory i dema wybrane przez Marka Ronsona, Salaam Remiego i rodzinę artystki, jak i również cover Body and Soul nagrany w duecie z Tonym Bennettem tuż przed jej śmiercią. Cover Our Day Will Come został wybrano jako drugi i ostatni singiel albumu.

https://open.spotify.com/track/4AyULNTWuCtbpxzY2qVowJ?si=uy-wkVAiTvWwUkUDeJG2Ug

Najpopularniejsze (48h)