4 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

Przed nami kolejny dzień lutego i kolejna porcja informacji o tym, co dokładnie zdarzyło się kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Na świecie przywitaliśmy dwie niezwykle ważne muzyczne postaci, a także jedna z artystek trafiła za kratki. 

1948

Dokładnie 70 lat temu, w pewnym szpitalu w Detroit na świat przyszedł Alice Cooper, a właściwie Vincent Damon Furnier. Kto by pomyślał, że artysta, który całkiem niedawno wydał kolejny krążek Paranormal, będzie świętował tak okrągłe urodziny. Poza tym, na jego koncie znajdziemy niejedną płytę wydaną właśnie pod pseudonimem Alice Cooper, zarówno taką jaką wydał samodzielnie jak i w grupie. A już całkiem niedługo artysta zawita do naszego kraju! Tym razem w składzie Hollywood Vampires, gdzie towarzyszą mu Johnny Depp oraz Joe Perry. Także… do zobaczenia 12 czerwca!

 

 

1963

 Pierwsze urodziny za nami. Czas na kolejne. Kilkanaście lat później świat muzyczny powitał gitarzystę jednego z najbardziej znanych zespołów punkowych obecnych czasów. Mowa oczywiście o Kevinie Wassermanie, czyli popularnym Noodles’ie, czyli najważniejszej gitarze The Offspring. Kalifornijczyk swoją przygodę z muzyką zaczynał w lokalnym zespole Clowns of Death. Dlaczego więc trafił do The Offspring? Rzekomo był jedynym członkiem zespołu, który był na tyle dojrzały, że mógł kupować alkohol. W zeszłym roku Noodles, z powodów rodzinnych, początkowo nie brał udziału w letniej trasie koncertowej zespołu. Jednak po krótkim czasie powrócił na scenę.

2003

Tym razem przenieśmy się na lotnisko Heathrow w Londynie. Wtedy do aresztu trafiła Courtney Love, była wokalistka Hole oraz żona Kurta Cobaina. Powodem aresztowania było zachowanie artystki w trakcie lotu z Los Angeles. Według niektórych świadków Love sprawiała problemy podczas lotu, zachowując się zbyt głośno. Z drugiej strony pojawiają się informacje, że Courtney chciała, aby jej prywatna pielęgniarka mogła przesiąść się z klasy ekonomicznej, do klasy buisness, gdzie również znajdowała się Love.