Kalendarium All About Music 4 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

4 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Kolejny dzień w kalendarzu, więc przed nami kolejne informacje o tym co działo się w muzyce 4 kwietnia. Dzisiaj opowiemy Wam o pewnym istotnym ślubie oraz równie ważnym koncercie. Jednak nie dla wszystkich dzień okazał się szczęśliwy…

2008

Ten dzień stał się bardzo ważnym nie tylko dla pewnej młodej pary, jak i dla historii muzyki pop. 10 lat temu, właśnie 4 kwietnia przed ołtarzem stanęła królowa popu Beyonce, a obok niej sam Jay-Z. Spekulacje na temat tego wydarzenia pojawiły się w mediach już chwilę wcześniej, jednak nic nie było pewne. Tym bardziej, że młoda para miała zamiar pobrać się 1 kwietnia, czyli w Prima Aprillis. Finalnie fakt ten wyszedł na jaw, dopiero kilka tygodni później. Co ciekawe do mediów nie trafiły również żadne nagrania, czy zdjęcia z wydarzenia. Ujrzały one światło dzienne dopiero po kilku latach podczas… trasy koncertowej!

 

 

2003

15 lat temu odbył się pierwszy koncert The Rolling Stones. No… może nie tak całkiem pierwszy. Jednak premierowo mieli okazję zobaczyć ich fani z Indii. Grupa wystąpiła w Palace Grounds w miejscowości Bangalore. Bramy zostały otwarte o godzinie 17:45 i już wtedy zgromadzeni pod wejściem fani mogli, z szybkością Usaina Bolta, pomknąć w stronę barierek. Koncert rozpoczął się z około półgodzinnym opóźnieniem. Nie przeszkodziło to jednak fanom w genialnej zabawie. Na setliście znalazło się 20 utworów. Wiele z nich były to najbardziej znane hity. Zespół zaprezentował np. utwory takie jak: Miss You, Slipping Away, Sympathy for The Devil, You Got Me Rocking. Nie zabrakło również legendarnego (I Can’t Get No) Satisfaction. Koncert odbył się w ramach trasy Licks World Tour. Pod sceną zgromadziło się około 30 tysięcy fanów.

 

1996

4 kwietnia nie był tak wspaniałym dniem dla MC Hammera. W 1996 roku artysta ogłosił swoje bankructwo. Raper był twórcą największych hitów lat ’90 takich jak Can’t Touch This. Jego łączny dorobek szacowany był na ponad 30 milionów dolarów. Jednak raper postanowił zainwestować spore pieniądze w dom w Kalifornii. Znalazły się w nim baseny, korty tenisowe, garaż mieszczący prawie 20 samochodów, czy amfiteatr. Nie wspominajmy oczywiście o lataniu pożyczonymi, jednak na własność, samolotami, czy złotych obrożach dla swoich rottweilerów. Ta sielanka musiała się po prostu skończyć. Raper przez złożenie odpowiedniego wniosku, przyznał się, że jego dług wynosił już wtedy prawie 13 mln $. Obecnie raper jedynie zmniejszył swoje długi i został pastorem.

Najpopularniejsze (48h)