Dziś w Kalendarium wspominamy olbrzymy sukces singla promującego film Cztery wesela i pogrzeb. Następnie przenosimy się do roku 2002 i wraz z Avril Lavigne świętujemy wydanie jej debiutanckiego albumu, a na sam koniec wspominamy koncert upamiętniający ofiary zamachu, który odbył się po koncercie Ariany Grande.

1994

nullKalendarium rozpoczynamy od 1994 roku i początku długiego, liczącego piętnaście tygodni prowadzenia utworu Love Is All Around na brytyjskiej liście przebojów UK Singles Chart. Singiel w oryginale nagrany został w 1967 roku przez grupę The Troggs. Doczekał się wielu coverów, między innymi od grupy R.E.M. albo Wet Wet Wet. I to właśnie wersja szkockiego zespołu spodobała się na Wyspach najbardziej.

Love Is All Around w wykonaniu Wet Wet Wet był utworem nagranym na potrzeby filmu Cztery wesela i pogrzeb. Tylko trzy inne piosenki osiągnęły taki sam lub lepszy wynik na brytyjskiej liście singli. 15 tygodni na szczycie utrzymywało się jeszcze One Dance od Drake’a, 16 utwór (Everything I Do) I Do It for You autorstwa Bryana Adamsa, a najwięcej, bo 18, I Belive, za którym stoi Frankie Line.

2002

nullPrzenosimy się do 2002 roku. To właśnie w tym roku kanadyjska piosenkarka Avril Lavigne wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany Let Go. Na płycie pojawiły się takie przeboje jak Complicated, Sk8er Boi czy I’m With You. Krążek osiągnął olbrzymi sukces. Oprócz przychylnych recenzji krytyków, w wielu miejscach pokrył się kilkukrotną platyną, a we Włoszech i Kanadzie otrzymał status diamentowej płyty, przez co stał się jedną z najchętniej kupowanych albumów tamtej dekady.

Let Go uczynił wtedy Lavigne najmłodszą artystką, która osiągnęła szczyt brytyjskiej listy UK Album Charts. Czytelnicy magazynu Rolling Stone jej debiut umieścili na 4. miejscu w zestawieniu najlepszych płyt dekady, tuż za American Idiot autorstwa zespołu Green Day, Graduation Kanye’ego Westa oraz Kid A od Radiohead.

2017

nullDokładnie rok temu w Manchesterze odbył się zorganizowany przez Ariane Grande koncert One Love Manchaster upamiętniający tragiczne wydarzenie, jakim był zamach po koncercie wokalistki. Wtedy, 22 maja, w wyniku detonacji bomby zginęły 22 osoby, a ponad 100 zostało ciężko rannych.

Na koncercie pojawiła się cała plejada gwiazd. Na scenie u boku Ariany wystąpili: Marcus Mumford, Take That, Robbie Williams, Pharrell Williams, Miley Cyrus, Niall Horan, Little Mix, The Black Eyed Peas, Imogen Heap, Mac Miller, Katy Perry, Justin Bieber, Coldplay oraz Liam Gallagher.

Wstęp na stadion miał każdy uczestnik koncertu Ariany z 22. maja. Oprócz tego do sprzedaży trafiły wejściówki (40£), a podczas samego wydarzenia fani z całego świata dokonywali dobrowolnych wpłat na konto Brytyjskiego Czerwonego Krzyża. Dochód z całej imprezy, czyli ponad 17 milionów funtów, przeznaczony został na pomoc ofiarom i ich bliskich.