Dział NewsKalendarium All About Music

31 stycznia w muzyce. Kalendarium All About Music

Kończymy styczeń świętując imieniny Ludwika, Franciszka i Jana.  W Polsce tego dnia rozpoczął się proces beatyfikacyjny Faustyny Kowalskiej, a na świecie otwarto pierwszego McDonalda w Moskwie. Co natomiast działo się w muzyce?

2015

W grudniu 2014 roku legendarny D’Angelo powrócił z pierwszym od czternastu lat studyjnym albumem Black Messiah. Krążek spotkał się z samymi pozytywnymi opiniami, zdobywając najwyższą punktację u najważniejszych recenzentów. Do historii przejdzie także jego występ z 31 stycznia. Wokalista wraz z zespołem pojawił się w równie legendarnym programie SNL. Był to jego pierwszy występ w tym przedsięwzięciu, wykonał dwie piosenki: Really Love i The Charade.

Zespół ubrany był w koszulki z napisami Black Lives Matter i I Can’t Breathe w odniesieniu do kontrowersyjnych śmierci nieuzbrojonych czarnych mężczyzn Michaela Browna i Erica Garnera z rąk białych policjantów rok wcześniej. D’Angelo miał ubraną bluzę z kapturem w hołdzie Trayvona Martina, którego w 2012 roku dosięgnął podobny los.

1998

Z polskiego podwórka mamy dziś dla Was rocznicę ślubu Anny Marii Jopek z Marcinem Kydryńskim. On – znany dziennikarz, fotograf i autor piosenek, i ona – znana wokalistka o anielskim głosie, stanęli na ślubnym kobiercu dokładnie dwadzieścia lat temu. Połączyła ich miłość do muzyki. Kydryński jest współautorem wielu tekstów i muzyki do piosenek Jopek, współprodukował też jej płyty. Jest też autorem serii wydawniczej Siesta. Para ma ze sobą dwójkę dzieci: Franciszka i Stanisława.

W ostatnich latach prasa donosiła o kryzysach w związku i ich rozstaniu. Wokalistka jednak odcinała się od tego i nie komentowała sprawa osobistych

1981

Za kilka dni premierę będzie miał nowy album Justina Timberlake’a, Man of the Woods. Zanim to jednak nastąpi, właśnie dziś, obchodzi swoje 37 urodziny.

Timberlake swoją karierę rozpoczynał w Klubie Myszki Miki, podobnie jak Britney Spears czy Christina Aguilera. W wieku czternastu lat wraz z kolegami założył zespół NSYNC, który zyskał międzynarodową sławę i wydał trzy albumy. Dopiero w 2002 roku ukazał się jego pierwszy solowy album Justified z takimi hitami jak Cry Me A River czy Rock Your Body. Od tamtego czasu wydał jeszcze trzy albumy, a czwarty ukaże się za 2 dni. Zdobył międzynarodową popularność także jako aktor, a nawet jako dubbingowiec. Ostatnio jego głos mogliśmy usłyszeć w roli Mruka w Trollach.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close