Kalendarium All About Music 30 listopada w muzyce. Kalendarium All About Music.

30 listopada w muzyce. Kalendarium All About Music.

Witajcie ostatniego dnia listopada! Dzisiaj świętujemy Andrzejki, ale też Dzień Białych Skarpetek. Biorąc pod uwagę coraz niższe temperatury, skarpetki to raczej obowiązek ostatnimi czasy. Na rozgrzanie, kilka gorących ciekawostek w kolejnej odsłonie naszego kalendarium!

1955

W Middlesex w Anglii na świat przyszedł William Broad, w świecie muzyki znany jako Billy Idol. Autor tekstów, wokalista oraz aktor, a jego kariera rozpoczęła się w 1976 roku od założenia zespołu Generation X. Ma na koncie 7 solowych albumów. Wylansował sporo przebojów, takich jak „White Wedding”, „Rebel Yell”, „Cradle Of Love” czy „Mony Mony”.

Znalezione obrazy dla zapytania BILLY IDOL

1970

W Londynie urodziła się Des’ree, brytyjska wokalistka i kompozytorka, która zadebiutowała albumem „Mind Adventures” w 1992 roku. Popularność zyskała w latach 90., dzięki przebojom: „You Gotta Be”, „Life” oraz „I’m Kissing You” z filmu Romeo i Julia. Od 2003 Des’ree zaprzestała występowania na scenie i nie wydała żadnego nowego nagrania.

https://www.youtube.com/watch?v=nsX6uYQKv84

1979

Nakładem Harvest Records ukazuje się album „The Wall” grupy Pink Floyd – jeden z najsłynniejszych albumów rockowych wszech czasów. Oficjalna premiera płyty nastąpiła w styczniu 1980 roku na Międzynarodowych Targach Muzycznych MIDEM w Cannes. Album okazał się jednym z najlepiej sprzedających się w historii muzyki rockowej (23-krotna platynowa płyta). Według zamysłu Rogera Watersa, który stał się „dyktatorem” grupy, The Wall miał być protestem przeciw rockowym koncertom stadionowym, wyobcowaniu artysty rockowego oraz metaforycznemu murowi, który odizolował go od publiczności. W trakcie pisania tekstów i komponowania muzyki temat rozwinął się i muzyka powiedziała znacznie więcej.The Wall jest operą rockową, opartą w dużej części na wątkach autobiograficznych Rogera Watersa. To z tego krążka pochodzą takie przeboje jak „Another brick in the wall” czy „Hey You”.

https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U

1982

Wytwórnia Epic Records wydaje szósty solowy studyjny album Michaela Jacksona – „Thriller”, bo o nim mowa, to obecnie najlepiej sprzedający się album wszech czasów. Krążek spędził rekordowe 37 tygodni na szczycie Billboard 200. Thriller pomógł Jacksonowi przełamać bariery rasowe w muzyce popularnej, co objawiło się w spotkaniu piosenkarza z prezydentem Stanów Zjednoczonych Ronaldem Reaganem oraz częstym graniu jego kompozycji w MTV. Michael Jackson był jednym z pierwszych artystów, którzy za sposób promowania swoich albumów obrali nagrywanie teledysków. Siedem utworów z albumu ukazało się jako single. Piosenka „The Girl Is Mine” śpiewana z byłym członkiem The Beatles, Paulem McCartneyem stała się pierwszym singlem płyty. „Billie Jean”, utwór wydany na drugim singlu, wyniósł piosenkarza na szczyty list przebojów. Trzeci singel, „Beat It”, potwierdził sukces albumu, stając się natychmiastowym hitem. Solo gitarowe w utworze zagrał gitarzysta Eddie Van Halen. Aż trudno wybrać jeden ulubiony utwór z tego krążka.

Znalezione obrazy dla zapytania thriller michael jackson

Popularne