Kalendarium All About Music 3 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

3 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

Dziś dniem wolnym świętujemy uchwalenie Konstytucji w 1791 roku. Jednak my przedstawimy Wam również, co zdarzyło się tego dnia w muzycznym świecie. Dowiecie się jaki utwór grupy Led Zeppelin pojawił się na koncercie jeden, jedyny raz, kto został aresztowany w związku z posiadaniem nielegalnych substancji, a także kto z muzyków chciał znaleźć się w politycznym świecie.

2007

Muzycy w polityce, to zjawisko, które pojawia się nawet w naszym kraju. Jednak w Polsce, można powiedzieć, że całkiem dobrze udało się to Pawłowi Kukizowi. Ta sama sztuka nie wyszła jednak perkusiście grupy Blur. Dave Rowntree starał się o stanowisko w radzie dzielnicy Westminster City z ramienia Partii Pracy. Było to jego pierwsze, nieudane podejście. Dwukrotnie artysta przegrał z kandydatem z ramienia Partii Konserwatywnej.

1971

Tego dnia, prawie 50 lat temu grupa Led Zeppelin pojawiła się na koncercie w Danii. Występ odbywał się w Kopenhadze na K. B. Hallen i trwał ponad 2 godziny !! Zespół prezentował publiczności utwory pochodzące z trzech wydanych wcześniej długogrających krążków. Obok również pojawiły się kompozycje, które dopiero miały trafić na kolejną płytę. W setliście znalazły się takie utwory jak: Migrant Song, Heartbreaker, Since I’ve Been Loving You, Dazed and Confused, Black Dog, Stairway to Heaven, czy oczywiście Whole Lotta Love. Jednak był to też jedyny występ w historii, na którym zgromadzeni fani mogli na żywo usłyszeć kompozycję Four Sticks.

1969

3 maja nie był dniem szczęśliwym dla Jimi’ego Hendrixa. Artysta został aresztowany na lotniku w Toronto. Powodem było oczywiście oskarżenie muzyka o posiadanie heroiny. W trakcie inspekcji celnej inspektor znalazł w torbie Hendrixa butelkę zawierającą sześć paczek, z pozornie wątpliwymi substancjami, a gitarzysta został natychmiast aresztowany. Policja rzekomo czekała na przybycie Hendrixa do Toronto z Detroit. Członkowie Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej nie byli w stanie dokonać pozytywnej identyfikacji substancji w tym czasie. Będąc zdeterminowani twierdzili, że jest to haszysz lub heroina. Hendrix został jednak zatrzymany przez policję, zanim został doprowadzony do centrum miasta, aby zostać oskarżonym. Został zwolniony za kaucją w wysokości 10 000 $.

Najpopularniejsze (48h)