3 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

-

Ostatni miesiąc jeszcze panującego 2018 roku zaczął się na dobre. Gwiazdka już naprawdę za pasem, a sylwestrowe szaleństwo powoli zaczyna nam szumieć w głowach. W muzyce poza wydawaniem kolejnych świątecznych singli oraz składanek działy również inne rzeczy, które niekoniecznie miały coś wspólnego z Bożym Narodzeniem. Oto nasze kolejne muzyczne kalendarium.

1948

Znalezione obrazy dla zapytania ozzy osbourne 2018

W angielskim mieście Birmingham przyszedł na świat jeden z największych rockowych muzyków świata, sam Książę Ciemności, czyli Ozzy Osbourne. Urodzony jak John Michael Osbourne już w bardzo młodym wieku zaczął swoją muzyczną przygodę, bo mając dziewiętnaście lat założył swój pierwszy zespół. Półtora roku później utworzył, pierwotnie nazwany Earth, kultowy dla świata rocka zespół Black Sabbath. Osbourne wraz z Billem WardemGeezerem Butlerem oraz Tony’m Iommim stali się ikonami heavy metalu, stając się jednymi z, jak nie najważniejszymi przedstawicielami tego gatunku. Ekipa Ozzy’iego była wielokrotnie tytułowana jednym z najlepszych artystów wszechczasów, jak również znajdując swoje miejsce w „Rock And Roll Hall Of Fame”. Black Sabbath pomimo wielokrotnych przetasowań w składzie, które dotknęły również samego Osbourne’a, nagrali łącznie dziewiętnaście albumów, które rozeszły się po świecie w ponad siedemdziesięciu milionach egzemplarzy. Co do samego Ozzy’iego, to udało mu się stworzyć jedenaście albumów solowych, które również cieszyły się sporą popularnością wśród fanów tego typu brzmień. Współcześnie, pomimo już okrągłej siedemdziesiątki na karku, Ozzy Osbourne nadal pozostaje aktywnym artystą, występując na scenach całego świata, jak również pojawiając się na małym ekranie, jak chociażby w kultowym reality show stacji MTV „The Osbournes”, czy na dużym ekranie.

1994

Interesujące osiągniecie ma na kącie kultowy dla lat 90 XX wieku boysband Boyz II Men. Otóż dokładnie tego dnia, bijący rekordy przebój Amerykanów I’ll Make Love To You spadł na trzecie miejsce listy Billboard Hot 100 po aż czternastu tygodniach na nim spędzonych. Jednak nie byłoby to takie dziwne gdyby nie fakt, że dokonali oni tego sami Boyz II Men, plasując na szczycie zestawienia swój utwór On Bended Knee, który pochodził z tej samej płyty co I’ll Make Love To You, czyli II. Drugi singiel pochodzący z ich drugiego krążka był #1 przez skromne sześć tygodni.

2016

Znalezione obrazy dla zapytania leonard cohen 1984

Dwa lata temu na tej samej liście, niestety pośmiertnie, zadebiutował Leonard Cohen wraz ze swoim klasycznym utworem Hallelujah. Piosenka wylądowała na 59 miejscu listy, by już w kolejnym zestawieniu wypaść zupełnie z zestawienia. Jak już wspomniałem, był to debiut Cohena liście Billboard Hot 100, pomimo, że wielokrotnie był notowany na liście najlepiej sprzedających albumów, gdzie wylądowało aż dwanaście jego krążków.

1990

Dokładnie dwadzieścia osiem lat temu doszło do premiery jednego z najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii muzyki pop. Mowa tu o klipie do utworu Justify My Love w wykonaniu samej Królowej Popu, czyli Madonny. Wideo było ówcześnie na tyle kontrowersyjne, że MTV kategorycznie odmówiła jego publikacji na swojej antenie. Do prapremierowej emisji doszło ostatecznie podczas nocnego programu informacyjnego stacji ABC, „Nightline”. Co ciekawe, w programie Madonna pojawiła się osobiście,gdzie podczas wyświetlenia klipu odpowiadała na pytania prowadzącego Teda Koppela oraz komentowała to, co aktualnie na ekranie oglądali telewidzowie w całych Stanach Zjednoczonych.

Popularne