Dział News 29 marca w muzyce. Kalendarium All About Music

29 marca w muzyce. Kalendarium All About Music

W tak zwanych czasach słusznie minionych, ten dzień był świętem metalowców, czyli tych, którzy pracowali w przemyśle ciężkim, na przykład w fabrykach. Współcześnie, miano metalowca w znakomitej większości przypisujemy wielbicielom muzyki metalowej, więc to oni cieszą się dziś swoim świętem. Tymczasem, zapraszamy was do kolejnej muzycznej kartki z kalendarza, tym razem z dnia 29 marca.

2010

Znalezione obrazy dla zapytania ricky martin 2017Dokładnie siedem lat temu, ten dzień z pewnością był wyjątkowy nie tylko dla głównego bohatera tego wydarzenia, ale też dla dość znaczącej części społeczeństwa tego świata. Ricky Martin, portorykański piosenkarz, na łamach swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że jest gejem. Już od lat w szeroko rozumianych mediach spekulowało się kim Martin tak naprawdę się interesuje, czy kobietami, czy jednak mężczyznami. Jak mogliśmy przeczytać w jego przejmującym wpisie „wielu ludzi mówiło mi:’Ricky to nie jest ważne, to nie jest warte tych wszystkich lat pracy, a to co wszystko zbudowałeś, upadnie’, ’wielu ludzi nie jest gotowych by zaakceptować prawdę, twoją prawdę, twoją naturę’. Przez to, że wszystkie rady pochodziły od osób, które szczerze kocham, zdecydowałem, by iść dalej ze swoim losem bez dzielenia się z całym światem tą prawdą.” Na szczęście czarnowidztwo przyjaciół piosenkarza się nie sprawdziło, a sam Ricky Martin utrzymał się na scenie i po dziś dzień rozwija swoją karierę, jako jedna z największych latynoamerykańskich gwiazd muzyki.

1985 / 2009

Znalezione obrazy dla zapytania madonna susanSwoisty zbieg okoliczności sprawił, że tego samego dnia, choć na przestrzeni różnych lat, Madonna przeżyła dwa bardzo ważne momenty w swoim życiu. Po pierwsze, w 1985 roku odbyła się premiera filmu „Desperately Seeking Susan” (polski tytuł „Rozpaczliwie poszukując Susan”), w którym nasza gwiazda zadebiutowała jako aktorka, grając rolę tytułowej Susan. Film okazał się sukcesem, zarówno finansowym, jak i artystycznym, zdobywając później ocenę 85% na najbardziej popularnym portalu filmowym Rotten Tomatoes oraz będąc nazwanym ówcześnie przez jednego z krytyków dziennika The New York Times, jednym z dziesięciu najlepszych filmów 1985 roku. Po drugie, blisko dwadzieścia cztery lata później, Królowa Popu odbyła podróż do Malawi, skąd przygarnęła drugiego dziecko, którym okazała się być czteroletnia dziewczynka Chifundo „Mercy” James. Pomimo różnych prawnych problemów związanych z adopcją, w maju tego samego roku Mercy oficjalnie została córką Madonny.

1974

Znalezione obrazy dla zapytania reni jusis 2016Dziś swoje urodziny obchodzi jedna z najważniejszych polskich prekursorek muzyki elektronicznej w radiowym wydaniu, czyli Reni Jusis. Ta pochodząca z Konina wokalistka ma na swoim artystycznym koncie aż siedem albumów oraz takie hity mniejszych i większych dyskotek oraz polskich radiowych fal jak Zakręcona, Kiedyś cię znajdę, czy It’s not enough. Najnowszym muzycznym dzieckiem Reni Jusis jest płyta BANG! wydana w 2016 roku, z której pochodzą takie utworu jak Bejbi Siter, czy Zombi Świat.

2007

Znalezione obrazy dla zapytania rihannaPomyśleć, że ta piosenka jeszcze nie tak dawno temu hulała na naszych „super” komórkach, którymi bez skrępowania chwaliliśmy się w szkole. Umbrella, bo o tej piosence właśnie mowa, dokładnie jedenaście lat temu miała swoją ogólnoświatową premierę. Rihanna dzięki tej piosence, w której wystąpił gościnnie Jay-Z, zyskała status mega supergwiazdy i pozwoliła na jeszcze większą muzyczną ekspansję swej artystycznej persony. Ta niepozorna parasolka zdobyła szczyty listy przebojów w takich krajach jak Niemcy, Kanada, Wielka Brytania, Polska, Irlandia, Nowa Zelandia, Australia czy też, rzecz jasna, Stany Zjednoczone. Dodatkowo, piosenka w Wielkiej Brytanii, stała się najdłużej zasiadającym utworem na szczycie listy przebojów (10 nieprzerwanych tygodni) od czasów piosenki formacji Wet Wet Wet Love Is All Around oraz w tej samej kategorii, lecz w utworze wykonywanym przez kobietę od czasu Whitney Houston I Will Always Love You.

Najpopularniejsze (48h)