Dział News 29 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

29 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Witajcie w ostatnią sobotę tego roku! Część z Was pewnie przygotowuje się już powoli do ostatniej imprezy w 2018. Jednak zanim ona nastąpi, przychodzimy do Was z kolejną odsłoną naszego kalendarium, a może akurat przypomnimy Wam w nim o muzykach, których wartoby uwzględnić w sylwestrowej playliście.

1965

W Garden Grove w stanie Kalifornia na świat przyszedł Bryan „Dexter” Holland – amerykański wokalista i gitarzysta, jeden z założycieli grupy The Offspring, właściciel niezależnej wytwórni płytowej Nitro Records. Co ciekawe, z wykształcenia jest biologiem, a w szkole zawsze był najlepszym uczniem i prezesem koła matematycznego. W 1994 miał się doktoryzować z tej dziedziny, ale plany te zostały delikatnie pokrzyżowane przez wydanie przez zespół płyty Smash, która przyniosła kapeli ogromną popularność. Jeden z największych hitów grupy to utwór Pretty Fly (for a White Guy), który pokrył się wielokrotną platyną na całym świecie. I pomyśleć, że kawałek ten ma już 20 lat…

2011

Pollstar, amerykańska firma zajmująca się rynkiem koncertów i wydarzeń muzycznych ogłosiła, że najbardziej dochodową trasą koncertową roku 2011 była trasa grupy Bon Jovi, która przyniosła zespołowi ponad 200 milionów dolarów zysku. Drugie miejsce zajmował zespół AC/DC, zarabiając niewiele mniej, bo zawrotne 177 milionów dolarów. Podium zamknęła grupa U2, której dochód przekroczył 160 milionów dolarów. Tuż za podium znalazła się Lady Gaga.

Przypominamy jeden z największych hitów grupy Bon Jovi.

2013

Na jednej z aukcji w brytyjskim serwisie eBay za ponad 8 tysięcy funtów sprzedano Autobiografię Morrissey’a – jednak był to egzemplarz jedyny w swoim rodzaju – podpisany przez muzyka. Całkowity dochód ze sprzedaży książki trafił do stowarzyszenia PETA, jako noworoczny prezent od muzyka. Morrissey to brytyjski wokalista i tekściarz, lider zespołu The Smiths.

Popularne