Kalendarium All About Music 28 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

28 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

Witamy w ostatni poniedziałek w tym miesiącu. 28 maja nie należał do szczęśliwych dla fanów Depeche Mode. Jednak, ważne jest to, że przedstawimy Wam nie tylko te negatywne wiadomości. Pojawi się też kilka słów o Justinie Timberlake’u oraz okrągła rocznica urodzin pewnej damy.

2009

Podobny obrazTego dnia operację przeszedł jeden z członków grupy Depeche Mode. Dave Gahan musiał poddać się zabiegowi usunięcia guza. W wyniku czego zespół odwołał sporą część trasy koncertowej, w tym również koncert w Polsce. Operacja została zakończona całkowitym powodzeniem, dzięki czemu grupa ponownie wróciła na trasę.

2007

Na 28 maja datuje się powstanie pewnej wytwórni płytowej. Mowa o Tennman Records, założonej przez Justina Timberlake’a. Nazwa wytwórni pochodzi od stanu, z którego pochodzi artysta – Tennessee. Dokładniej została ona założona przez współpracę artysty z Interscope Records. Pierwszą artystką, która podpisała kontrakt z firmą to duńska gwiazda YouTube Esmée Denters. Został on podpisany już 6 czerwca, czyli po ponad tygodniu funkcjonowania wytwórni.

1968

Okrągłą rocznicę urodzin obchodzi dziś sama Kylie Minogue. Australijka przyszła na świat dokładnie pół wieku temu. Debiutancki singiel artystki The Loco-Motion okazał się być niesamowitym sukcesem. Spędził bowiem 7 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów. Jednocześnie był najlepiej sprzedającym się singlem w latach 80. Tak na prawdę każdy album artystki pokrywał się złotem, a nawet 7 krotną platyną. Oprócz tego artystka trafiła na plan niejednego filmu. Możemy zobaczyć ją m.in. w: Street Finger, Misfits, San Andreas, czy Cut. Więc tak właściwie, nie trzeba jej przedstawiać :)

Najpopularniejsze (48h)