Kalendarium All About Music 28 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

28 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

To chyba ten dzień, w którym spora część z Was może powiedzieć, że właśnie rozpoczął się długi weekend. Ale żebyście od rana się nie nudzili, przygotowaliśmy kilka informacji o tym jakże ciekawym 28 kwietnia. Tym razem zatrzymamy się jedynie w latach ’90.

1988

Końcówka kwietnia okazała się szczęśliwa dla wokalisty The Rolling Stones. Mick Jagger uwolnił się od stawianego mu zarzutu o kopię piosenki. Mowa o utworze niejakiego Patricka Alleya, który poruszał się wokół reggae. Według Niego Mick Jagger skopiował jego utwór, oczywiście delikatnie go zmieniając, dzięki czemu powstała kompozycja Just Another Night. Cała sprawa zajęła dwa dni, bo dokładnie po takim czasie sąd wydał wyrok. Został on wskazany na podstawie wykonania całej kompozycji na żywo. Alley w pozwie domagał się od Jaggera 7-milionów odszkodowania.

 

 

 

 

1987

Tego dnia uczestnicy lotu pomiędzy Miami, a Bostonem mogli doznać pewnego szoku. Na pokładzie samolotu rejsowego znajdował się sam Ozzy Osbourne. Artysta, który oczywiście zbyt dużo wypił próbował jakoś rozbawić i rozruszać uczestników. W końcu właśnie zakończył swoją wiosenną przerwę. Dlatego też wyskoczył na środek samolotu i za pomocą systemu PA postanowił coś zaśpiewać. Był to utwór Crazy Train, który Ozzy lekko zmienił na potrzeby okoliczności. Dzięki temu powstała twórczość nazwana wtedy Crazy Plane.

 

1982 

Ostatnie wydarzenie nie było już aż tak wesołe. Dotyczy Roda Stewarta, a dokładniej jego samochodu. Artysta spokojnie spędzał czas na zakupach na samej Hollywood Boulevard w Los Angeles. Niestety został napadnięty, przez napastnika, który także posiadał broń. Przez to wydarzenie Stewart stracił swoje, warte 50 tysięcy dolarów Porsche.

Poprzedni artykułABBA powraca!
Następny artykułAll About Music Przy Kawie #134

Najpopularniejsze (48h)