Kalendarium All About Music 28 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

28 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Dzisiaj 28 grudnia, piąteczek, przed nami ostatni weekend tego roku – świąteczne serniczki, karpie i sałatki najlepiej zatem spalić przy dobrej muzyce. A jakiej konkretnie? Dzisiaj kilka słów o reaktywacji legendarnego polskiego zespołu, urodzinach nie mniej legendarnego Johna, jak i rocznicy śmierci założyciela Motörhead.

2015

Trzy lata temu, zaledwie kilka dni po swoich 70 urodzinach, zmarł niespodziewanie Lemmy Kilmister, założyciel zespołu Motörhead, jeden z najlepszych wokalistów i gitarzystów metalowych w historii. Przyczyną śmierci była niewydolność serca i nowotwór prostaty.
Jego śmierć poruszyła środowisko muzyczne – kondolencje złożyli członkowie zespołów takich jak Rage Against The Machine, Megadeth, Whitesnake, jak również Billy Idol, Ozzy Osbourne i wielu innych.
Lemmy Kilmister wywarł olbrzymi wpływ na trash metal, dzięki zadziornemu, opartemu na prostych, ostrych riffach brzmieniu zespołu. Dla wielu miłośników ostrego grania pozostaje prawdziwym guru. Jego odejście zakończyło również działalność zespołu.

2008

Dziesięć lat temu, po rocznej przerwie, na scenę powrócił zespół Myslovitz, dając koncert w Toruniu. Zawieszenie działalności było planowane i wcześniej zapowiedziane – w maju 2007 członkowie zespołu obwieścili, że planują poświęcić ten czas swoim rodzinom.
Po przerwie Myslovitz pracowali z pełnym impetem – poza koncertami, wydali reedycję płyty Miłość w czasach popkultury, opublikowano biografię zespołu, jak i rozpoczęto prace nad nowym albumem, wydanym w maju 2011 roku.

1978

Swoje czterdzieste urodziny świętuje John Jegend, znakomity wokalista, kompozytor i pianista, laureat dziesięciu nagród Grammy oraz Oscara za najlepszą piosenkę (Glory z filmu Selma). Artysta może również pochwalić się osiągnięciem statusu EGOT – jako pierwszy w historii czarnoskóry mężczyzna zdobył nagrody Emmy, Grammy, Oscara oraz Tony.
Legend tworzy muzykę łączącą R&B, soul oraz pop, ale jak sam twierdzi, największy wpływ na jego muzykę ma gospel, przy którym się wychował. Poza nagraniem sześciu albumów studyjnych, wystąpił w kilkunastu programach telewizyjnych oraz zagrał w kilku filmach, między innymi obsypanym nagrodami La La Land. Co ciekawe, jego głos może nas czarować częściej, niż się spodziewamy, został on bowiem wybrany w maju tego roku na jeden z sześciu nowych głosów asystenta Google.
Redakcja All About Music gratuluje sukcesów i życzy ich jeszcze więcej!

Popularne