Dział News 26 listopada w muzyce. Kalendarium All About Music

26 listopada w muzyce. Kalendarium All About Music

Kolejny poniedziałek przed nami. Imieniny obchodzą dziś Jan, Konrad, Marcel, Piotr, Sylwester i Teodor. 26 listopada 1991 roku Polska została przyjęta do Rady Europy, a w 2000 roku mBank rozpoczął swoją działalność w Polsce. A co w muzyce?

1981

Znalezione obrazy dla zapytania natasha bedingfieldTego dnia urodziła się nieco dziś zapomniała angielska wokalistka Natasha Bedingfield. Debiutowała w 2004 roku krążkiem Unwritten, który stał się brytyjskim bestsellerem, a singiel z niego pochodzący, These Words, stał się hitem w wielu krajach. Od tamtego czasu Natasha wydała jeszcze dwie płyty, które cieszyły się słabym zainteresowaniem w porównaniu do debiutu. Od tamego czasu zdarza jej się wydawać nowe single, ale brak informacji o jakimkolwiek nowym albumie na horyzoncie.

1939

Znalezione obrazy dla zapytania tina turnerTego samego dnia przyszła również na świat amerykańska wokalistka Tina Turner, która obecnie posługuje się szwajcarskim paszportem. Do dziś jest jedną z najpopularniejszych wokalistek wszechczasów – sprzedała bowiem ponad 180 milionów egzemplarzy albumów i singlii.

Karierę rozpoczyna w duecie Ike & Tina, w którym wydała kilkanaście albumów. Prawdziwym objawieniem stała się dopiero w 1984 roku wraz z wydaniem piątego solowego krążka Private Dancer, który stał się wielkim hitem sprzedażowym. Pochodzą z niego singiel What’s Love Got to Do with It stał się nawet numerem jeden w USA. Od tamtej pory wylansowała wiele przebojów, które wpisały się do kanonu muzyki.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Popularne