26 czerwca w muzyce. Kalendarium All About Music

Znalezione obrazy dla zapytania ariana grande

Dzisiaj opowiemy o pewnej piosence Bob’a Dylan’a, uczcimy 25 urodziny Ariany Grande i przypomnimy, jak 13 lat temu Pink oświadczyła się swojemu chłopakowi.

1965

 Zaczynamy w połowie lat 60tych od słynnego Mr. Tambourine Man  autorstwa Bob’a Dylan’a. Ten utwór jest jedynym napisanym przez artystę numerem, który dotarł na szczyt jakiegokolwiek notowania. 26 czerwca 1965 roku Mr. Tambourine Man w wykonaniu grupy The Byrds zajął zaszczytne pierwsze miejsce w zestawieniu Billboard Hot 100. My dzisiaj wyróżniamy to zdarzenie, jako szczególne, jednak pamiętajmy, że jeśli chodzi o twórczość Dylan’a, on sam zawsze podkreślał, że nie pisze on piosenek do radia i doskonale wiedział/czuł, że jego utwory nie są przeznaczone dla mas. Tytuł głosu pokolenia, jaki nieraz mu się przypisuje, poeta notorycznie odrzuca i gardzi nim. Mimo wszystko, dzisiaj przypominamy ten wyjątkowy utwór, śpiewany głosem jego twórcy.

1993

 Teraz przenosimy się do niedalekiej przeszłości, a mianowicie 25 lat wstecz, kiedy na słonecznej Florydzie urodziła się Ariana Grande. Piosenkarka jest córką Joan Grande i Edwarda Butera. Ariana mimo swojego amerykańskiego pochodzenia, ma włoską krew (pól-sycylijską i pół-abruzyjską). Artystka swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku ośmiu lat, kiedy to występowała z różnymi orkiestrami m.in. Florida Sunshine Pops and Symphonic Orchestras. Mając 15 lat wokalistka otrzymała drugoplanową rolę Charlotte w musicalu 13  na Broadwayu, dzięki której została wyróżniona nagrodą National Youth Theatre Association Award.

Rok później w 2009 roku, Ariana rozpoczęła swoją przygodę z Nickelodeon, na którego antenie wcielała się w postać Cat Valentine, w serialu Victoria znaczy zwycięstwo. Rola okazała się przełomowa w karierze Grande – przyniosła jej rozgłos, a czerwone włosy granej przez nią bohaterki, zapewniły rozpoznawalność przyszłej piosenkarce. Aktorka podkreślała, jednak, że zawsze najważniejsza będzie dla niej muzyka, a aktorstwo jest formą pewnej zabawy. Z tego względu Ariana już po pierwszym sezonie produkcji, postanowiła skoncentrować się na swojej solowej karierze muzycznej. Mimo, że była związana z Victoria … do końca, czyli do 2012 roku, gdy premierę miał 3 i ostatni sezon, na przestrzeni 3 lat w trakcie kręcenia, Grande zaczęła nagrywać własne utwory i pracowała nad swoim debiutanckim krążkiem.

 Yours Truly  ukazał się we wrześniu 2013 roku, okazując się dużym, komercyjnym sukcesem. Zawędrował na szczyt Billboard 200, a singiel promujący wydawnictwo The Way, współtworzony przez rapera Mac Millera, podbił z kolei Billboard Hot 100.  Od tego czasu na rynku pojawiły się dwa, równie dobrze przyjęte tytuły sygnowane nazwiskiem Grande – My Everything  (2014), z takimi przebojami jak Problem z Iggy Azalea, One Last Time, czy Love Me Harder z The Weeknd i Dangerous Woman  (2016) z Into You, Side To Side z Nicki Minaj i tytułowe Dangerous Woman. Obecnie Ariana jest jedną z najważniejszych i najpopularniejszych twarzy muzyki pop, a swoim wyjątkowym sopranem nieustannie zaskakuje zarówno swoich fanów, jak i całe muzyczne środowisko. Niedawno (11 czerwca br.) artystka ogłosiła, że jest zaręczona z Pete’m Davidson’em, a tydzień po tym oświadczeniu Grande zapowiedziała swój nowy album Sweetener, zdradzając jego okładkę i datę premiery (17 sierpnia br.).  Życzymy zatem Arianie pomyślności nie tylko na nowej drodze życia, ale też na dalsze etapy rozwoju kariery i podboju rynku muzyki!

2005

 Kończymy dzisiejszą kartkę z kalendarza, wspominając kolejne zaręczyny, tym razem Pink i jej chłopaka Carey’a Hart’a (rajdowca motocrossa). Piosenkarka wybrała nietypowy sposób na oświadczyny, jednak znając je temperament i charakter, nikogo nie powinna zdziwić ‘taktyka’ obrana przez wokalistkę.

Otóż 26 czerwca 2005 roku, podczas zawodów motocrossowych w Mammoth (California), Pink asystująca wówczas w trakcie jednego z wyścigów Carey’a, podniosła znak z napisem: Will You Marry Me? (Wyjdziesz za mnie?). Chłopak nie przerywając jazdy, po zobaczeniu znaku kilka razy potrząsnął kaskiem, w geście zgody i przyjęcia oświadczyn, co nie zadowoliło Pink w pełni. Stąd przy kolejnym okrążeniu wokalistka dopisała na znaku: Serious (Mówię poważnie). Wtedy Hart zjechał z toru, by dać odpowiedź swojej dziewczynie. Para pobrała się rok po opisywanym wydarzeniu.

Od 12 lat są szczęśliwym małżeństwem. 7 lat temu na świat przyszło ich pierwsze dziecko – Willow Sage, a w 2016 roku para doczekała się drugiego dziecka Jameson’a Moon’a. W tę szczególną rocznicę zostawiamy Was z uroczym teledyskiem do Whatever You Want , gdzie możemy zobaczyć Pink w jej wszystkich rolach: piosenkarki, tancerki, performerki, matki i żony.