Dział News 24 marca w muzyce. Kalendarium All About Music

24 marca w muzyce. Kalendarium All About Music

Pisanie tekstów to nie jest taka prosta sprawa, a tym bardziej czasem ich czytanie. W istocie miał być to wstęp do wyjawienia wam, że obchodzimy dziś Europejski Dzień Ludów Rzemieślniczych. Jednak jak to czasem bywa, literki same wirują przed naszymi oczami i to nie o ludy chodziło, lecz o lody rzemieślnicze. W związku z takim, a nie innym stanem mojego wzroku, zostawiam was z tymi czterema muzycznymi wspomnieniami, a ja idę odpocząć przy pysznych czekoladowych lodach.

1960

Znalezione obrazy dla zapytania Nena 2017Nie wypominając wprost jej wieku, dzisiaj swoje urodziny obchodzi niemiecka wokalista Nena. Gabriele Susanne Kerner, jak naprawdę nazywa się nasza gwiazda, znana jest najbardziej z legendarnego utworu 99 Luftballons lub, w wersji dla angielskojęzycznych fanów muzyki, 99 Red Balloons. Nena w swojej ojczyźnie jest określona jako jedna z najpopularniejszych artystek, mając na swoim artystycznym koncie aż dziewiętnaście albumów, zarówno tworzonych solo, jak i ze swoim zespołem, którego nazwa brzmiała tak samo jak jej pseudonim. Na przestrzeni aż trzydziestu pięciu lat kariery, jej twórczość nagrana na płytach CD sprzedała się łącznie w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. Aktualnie, Nena wraz ze swoją córką Larissą Kerner zasiada na fotelu trenerek niemieckiej wersji programu The Voice Kids, gdzie wystąpiły w jego piątej i szóstej edycji.

1990

Znalezione obrazy dla zapytania sinead o'connor 1990Blisko trzydzieści lat temu na pierwsze miejsce brytyjskiej listy sprzedaży wspiął się drugi krążek irlandzkiej wokalistki Sinead O’Connor pod tytułem I Do Not Want What I Haven’t Got. To właśnie z tej płyty pochodzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek XX i XXI wieku, czyli Nothing Compares 2 U. Krążek zarówno zyskał aprobatę krytyków, jak i publiczności, sprzedając się ostatecznie w liczbie siedmiu milionów egzemplarzy na całym świecie. Zarówno singiel z tej płyty, jak i sama płyta, wywindowała karierę Sinead O’Connor na jej najwyższe stopnie, choć jak znamy dalszą historię tej wokalistki, był to też początek jej zdrowotnych problemów.

1979

Znalezione obrazy dla zapytania bee gees tragedyPrawie czterdzieści lat temu na pierwsze miejsce najważniejszej listy przebojów świata, czyli Billboard 100 trafił utwór Bee Gees pod tytułem Tragedy. Poza Stanami Zjednoczonymi utwór zdobył też status hitu #1 w takich krajach jak Kanada, Hiszpania, Irlandia, Francja, czy Wielka Brytania. Ówcześnie był to już ósmy singiel numer jeden w ich prawie dwudziestoletniej karierze. Utwór Tragedy pochodził z piętnastego krążka bracii Gibb pod tytułem Spirits Having Flown.

1976

Znalezione obrazy dla zapytania jayne countyA na koniec wydarzenie jakby wprost wyjęte z współczesnej kroniki towarzyskiej. Tego dnia na wokandę nowojorskiego sądu trafiła sprawa o pobicie. Mało chyba znany współczesnej publiczności wokalista Wayne County, znany też jako Jayne County musiał stanąć przed wymiarem sprawiedliwości za pobicie równie dziś nieznanego wokalisty zespołu The Dictatos, Richarda „Handsome Dick” Manitobe’a. Do incydentu miało dojść w nowojorskim klubie CBGB, gdzie County miał zaatakować Richarda Manitoba statywem na mikrofon, po tym jak ten drugi na scenie podczas występu nazwał Wayne’a „homo”. Bójka zakończyła się tym, że Manitobe trafił do szpitala i opuścił go z szesnastoma szwami i złamanym obojczykiem. Co do sprawy w sądzie, ostatecznie nie została rozpatrzona. W istocie, większe konsekwencje tego wydarzenia poniósł sam Manitobektóry trafił na czarne listy większości nowojorskich barów.

Najpopularniejsze (48h)