Kalendarium All About Music 24 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

24 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę zapraszamy do naszego Kalendarium! Dziś piszemy o urodzinach jednego z pionierów latino popu oraz członka One Direction. Znalazło się też miejsce na coś świątecznego!

1971

Znalezione obrazy dla zapytania ricky martin 2018

W Wigilię Bożego Narodzenia urodził się Ricky Martin!

Urodził się i dorastał w Portoryko. Jego muzyczna kariera na dobre zaczęła się kiedy miał 12 lat i dołączył do popowej grupy Menudo. Po pięciu latach w zespole wydał swój pierwszy solowy album, który nagrany został w języku hiszpańskim. Od tego czasu często grywał w przeróżnych spektaklach czy operach mydlanych, powoli zyskując przy tym popularność.
Przełom nastąpił pod koniec lat 90. Najpierw Ricky wykonał oficjalną piosenkę mundialu z 1998, a rok później wydał pierwszą anglojęzyczną płytę, którą promował singiel Livin’ la Vida Loca, jeden z największych hitów wokalisty.

Martin z kolejnymi płytami coraz mocniej przyczyniał się do popularyzacji latynoskiego popu na świecie. Współpracował z Madonną, Christiną Aguilerą czy Jennifer Lopez, występował na największych arenach świata oraz zgarniał najważniejsze nagrody, w tym dwie statuetki Grammy – jedną w 1999 roku za album Vuelve, a drugą odebrał dwa lata temu, kiedy doceniony został jego krążek A Quien Quiera Escuchar.

Ricky przez wielu fanów uważany jest za króla latynoskiego popu. Inni fani tego gatunku tytuł ten przypisują Enrique Iglesiasowi. My się w to nie mieszamy, ale jedno jest pewne – obaj są pionierami w tym gatunku. Wszystkiego najlepszego Ricky!

1991

Znalezione obrazy dla zapytania louis tomlinson 2018

Dziś swoje święto obchodzi również Louis Tomlinson, najstarszy członek One Direction.

Louis przed przygodą z boysbandem próbował swoich sił w aktorstwie. W 2010 roku zdecydował się wziąć udział w 7. edycji X-Factor, gdzie połączony został w 1D, z którym jak doskonale wiemy osiągnął ogromny sukces.

Po zawieszeniu działalności grupy, Tomlinson również zdecydował się na karierę solową. Pod koniec 2016 roku wydał swój pierwszy singiel Just Hold On, który zadebiutował na 2. miejscu UK Charts. Kilka miesięcy później razem z Bebe Rexhą nagrał kawałek Back to You, jeszcze jedną piosenkę zatytułowaną Miss You oraz podpisał kontrakt płytowy z Epic Records, którego owoc dostaniemy zapewne w 2019 roku.

Co roku!

Dla Was też święta zawsze idą razem w parze z muzyką? Na sam koniec zamiast kolejnej notki z historii muzyki, pozwolę sobie na małą prywatę i wkleję ulubioną świąteczną piosenkę, która co roku towarzyszy mi w przygotowaniach do Wigilii. Jeśli macie ochotę, to dajcie znać czego u Was się słucha w ten dzień. Wesołych Świąt! :)


Popularne