23 stycznia w muzyce. Kalendarium All About Music

Wędrując po zakątkach internetu natrafiłem na informację, że dwudziesty trzeci stycznia to dzień najbardziej kochanych oraz dzień bez foliowych opakowań. Wyjmijmy więc naszą ukochaną historię muzyki ze starej foliówki i znajdźmy dla niej należyte miejsce, ukochąjąc ją najbardziej na świecie.

2014

Znalezione obrazy dla zapytania justin bieber mugshot

Zacznijmy od wspomnień z sekcji kryminalno-towarzyskiej, czyli Justina Biebera oraz jego sławetnego radosnego zdjęcia policyjnego wykonanego tuż po jego zatrzymaniu. Tego dnia, a dokładniej w ciągu jego pierwszych czterech godzin, Biebs został aresztowany przez policję po tym, jak po ulicach Miami Beach próbował się ścigać swoim żółtym Lamborghini. Artysta został oskarżony o jazdę pod wpływem alkohol oraz bez potrzebnych uprawnień i stawianie oporu podczas jego aresztowania. Na szczęście wszystkich jego fanek, Justin Bieber nie poszedł do więzienia, choć musiał wpłacić 2,500$ kaucji, jak przystało na standardy czwartkowego popołudnia, parafrazując słowa sędziego.

1956

Znalezione obrazy dla zapytania 1956 cleveland rock and roll banPowróćmy na chwilę do przeszłości, a dokładnie do czasów kiedy rock and roll osiągał szczyt popularności. Zapewne gdyby właśnie nie tak niewyobrażalna sława tego rodzaju muzyki, to nie wykluczone, że Justin Bieber nigdy nie zyskałby takiej rozpoznawalności. Wraz z początkiem tego dnia, czyli 23 stycznia 1956 roku, w Cleveland w stanie Ohio – aktualnie znanego ze względu na kultową Rock And Roll Hall Of Fame, młodzież poniżej 18 roku życia nie mogła tańczyć w rytm rock and rolla w miejscach publicznych, chyba, że robiłaby to z osobą powyżej tego wieku. Na szczęście zakaz ten nie trwał długo, by ostatecznie Cleveland stało się stolicą rock and rolla już na wieki.

1990

Znalezione obrazy dla zapytania david bowie sound and vision tour

David Bowie to artysta jakich mało. Kiedy w 1990 ogłosił, że rusza w swoje ‘ostatnie’ światowe tournée pod nazwą „Sound And Vision” wpadł na bardzo ciekawy pomysł. Skoro miał być to ostatni akt w jego karierze, ze względu na dość chłodne przyjęcie albumów Tonight oraz Never Let Me Down, postanowił, że lista utworów, którą zagra, powinna być utworzona przez jego fanów. Głosy miały być zbierane poprzez lokalne stacje radiowe, gdzie miały odbyć się koncerty, oraz specjalną infolinię 1-900-2-BOWIE-90. Problem jednak polegał na tym, że pierwsze pięć koncertów odbywało się w Kanadzie, gdzie głosowanie jeszcze się nie skończyło. W takiej sytuacji, David Bowie był zmuszony zgadnąć jakich piosenek chcieliby posłuchać kanadyjscy fani. Na szczęście, trasa okazała się ogromnym sukcesem w ramach której odbyło się 108 koncertów w 27 krajach całego świata.

2005

Znalezione obrazy dla zapytania myslovitz

I na koniec polska historia. Podczas drugiej edycji plebiscytu European Border Breakers Award, wśród zwycięzców znalazł się zespół Myslovitz. Począwszy od 2004 roku, nagrody te przyznawane są dziesięciu muzykom z państw Unii Europejskiej, którzy zyskali ogromną popularność poza granicami swojego kraju, wraz z swoim pierwszym międzynarodowym debiutem. Grupa Artura Rojka otrzymała tą nagrodę za album pod tytułem Korova Milky Bar. Wśród innych znamienitych laureatów tej nagrody znaleźli się Álvaro Soler, Emeli SandéAdele, Selah Sue, a z Polski są to Blog 27 oraz Hemp Gru.