Kalendarium All About Music 23 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

23 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

Już Wam się nic nie chce, a to dopiero środek tygodnia. Jednak na polepszenie porannego humoru, jak zwykle proponujemy kilka muzycznych informacji z historii. Tym razem przed Wami przypomnienie o przerwie w emisji pewnego polskiego zespołu, publikacja testamentu, a także urodziny naszej polskiej, rockowej wokalistki! 

2007
Za tym dniem nie przepadają na pewno fani grupy Myslovitz. Zespół zapowiedział wtedy zawieszenie działalności. Zawierało ono w sobie zarówno brak nowej muzyki, jak i koncertów z udziałem członków grupy. Z tego co wiadomo, decyzja nie została podjęta jednomyślnie. Przerwa była argumentowana sprawami rodzinnymi członków grupy. Kilku z nich miało wtedy zostać rodzicami. Przerwa, jak wiadomo, już dawno się zakończyła, jednak obecnie Myslovitz już nie jest takie samo, jak w tamtych czasach.

 

1992 
Kolejna data dotyczy wspomnianego wcześniej testamentu. Dokument, o którym mowa został spisany przez Freddiego Mercury’ego. W testamencie zapisane został cały majątek artysty, który w większości przypadł Mary Austin. Przyjaciółka Freddiego otrzymała w spadku otrzymała ok. 12 mln dolarów w postaci wielu cennych przedmiotów, dom w londyńskiej dzielnicy Kensington, czy wartość obecnych oraz przyszłych tantiem. Była partnerka mieszka w domu do dziś.

 

 

 

1976
Dokładnie dzisiaj swoje 41 urodziny świętuje nikt inny jak Agnieszka Chylińska! Artystki, pochodzącej z Gdańska, nie trzeba chyba przedstawiać. Jednak warto wspomnieć ile udało jej się stworzyć przez ten czas. Agnieszka ma na swoim koncie liczne długogrające krążki, solowe, ale przede wszystkim w towarzystwie grupy O.N.A. Wszystkie albumy pokryły się albo złotą, albo platynową płytą. Pomimo tego, że artystka delikatnie zmieniła swoje rockowe korzenie i ukierunkowała się w stronę elektroniki, okazuje się, że fani nadal kochają ją tak samo. Ostatni solowy krążek Forever Child, który był zaskoczeniem dla całego muzycznego świata, ukazał się w 2016 roku i obecnie pokryty jest już 3 krotną platyną! Oczywiście do jej rąk trafiła już nie jedna nagroda jak np.: Fryderyki, Paszporty Polityki, Eska Music Awards, czy Superjedynki. Oprócz tego Agnieszka otrzymała nagrodę na gali Bestsellery Empiku, jednak nie za dokonania muzyczne, a stworzenie niesamowitych książek dla najmłodszych o przygodach Zezi.

 

Najpopularniejsze (48h)