Kalendarium All About Music 23 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

23 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Witajcie tuż przed świętami! Dzisiaj żeby odciągnąć Was na chwilę od bożonarodzeniowych przygotowań, przychodzimy do Was z kolejną porcją ciekawostek ze świata muzyki.

1956

W Londynie urodził się gitarzysta grupy Iron Maiden, Dave Murray. W 2004 roku muzyk wraz z Adrianem Smithem (drugim gitarzystą zespołu) został sklasyfikowany na 11. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.

Znalezione obrazy dla zapytania Dave Murray,

1964

W Evanston w USA urodził się Eddie Vedder, amerykański muzyk rockowy, wokalista Pearl Jam. Grał z Ramonesami na ich pożegnalnym koncercie w 1997 roku, z The Who, The Doors, Neilem Youngiem, Neilem Finnem czy REM. W 2007 roku wydał swój pierwszy solowy album z muzyką do filmu Seana Penna Wszystko za życie. Za piosenkę „Guaranteed” otrzymał Złoty Glob w 2008 roku.

1978

W USA premierę ma piosenka Roda Stewarta „Da Ya Think I’m Sexy?”, pochodząca z albumu Blondes Have More Fun. Muzyk zdecydował, że wszelkie zyski ze sprzedaży utworu trafią do UNICEFu. Magazyn Rolling Stone umieścił ten kawałek na 308 miejscu listy 500 najlepszych piosenek wszechczasów.

1984

W Seattle urodziła się Alison Sudol, znana pod pseudonimem A Fine Frenzy. Jej debiutancki album One Cell in the Sea, został wydany 17 lipca 2007 roku i zadebiutował na 91 miejscu na liście Billboard 200. To z tego krążka pochodzi najbardziej znany utwór wokalistki, „Almost Lover”.

Popularne