22 września w muzyce. Kalendarium All About Music

Znalezione obrazy dla zapytania klan

Halo! Dzień dobry! Witamy Was w ten sobotni poranek z kolejną dawką muzycznego kalendarium. Zanim jednak do tego przejdziemy składamy najlepsze życzenia wszystkim Ignacym, Tomaszom, Wiktorom i Józefom, bo dziś ich święto. Pamiętajcie także, że dziś Dzień bez Samochodu oraz Światowy Dzień Nosorożca.

1997

Znalezione obrazy dla zapytania klanDokładnie 21 lat temu telewizja TVP 1 rozpoczęła regularną emisję telenoweli Klan, która jest nazywana polską „Modą na sukces”. Do tej pory powstało ponad 3300 odcinków, a w główne role wcielają się Barbara Bursztynowicz, Tomasz Stockinger, Andrzej Grabarczyk, Izabela Trojanowska czy Małgorzata Ostrowska – Królikowska.

Od początku emisji serialu motywem przewodnim czołówki jest piosenka Życie jest nowelą (jedna zwrotka i refren) w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Z biegiem lat i zmiany czołówek piosenka ta ulegała nowym aranżacjom.

1957

Znalezione obrazy dla zapytania nick cave61. urodziny obchodzi dziś Nick Cave, australijski muzyk, poeta, kompozytor i aktor. Od początku swojej kariery grał w takich zespołach jak Grinderman, The Birthday Party czy The Boys Next Door, lecz największą popularność przyniósł mu band Nick Cayve and the Bad Seeds.

Na swoim koncie ma kilkanaście albumów, z czego aż szesnaście powstało pod szyldem Bad Seeds. Jego największa popularność rozpoczęła się w 1994 roku wraz z wydaniem albumu Let Love In. Jednak dopiero z początkiem nowego milenium jego albumy odnosiły międzynarodową popularność i dużą sprzedaż. W 2016 roku wydał ostatni póki co album Skeleton Tree, który był numerem jeden w kilkunastu krajach na świecie.