21 października w muzyce. Kalendarium All About Music

-

Witajcie w niedzielę! Dzisiaj szybko, zwięźle i jak zwykle ciekawie w naszym kalendarium! Jako, że obchodzimy dzisiaj na świecie Międzynarodowy dzień odpoczynku od świętowania i Dzień Bez Skarpetek – to boso, bez hucznego celebrowania, zapraszamy Was do lektury!

1974

Premierę ma pierwszy międzynarodowy hit zespołu Queen Killer Queen. Utwór pochodzi z trzeciego albumu grupy pt. „Sheer Heart Attack”. Kawałek opowiada o ekskluzywnej call-girl, dotarł na drugie miejsce brytyjskiej listy przebojów i dwunaste w USA. Katy Perry w jednym z wywiadów zdradziła, że piosenka miała na nią ogromny wpływ, bo to dzięki niej odkryła muzykę i to kim jest.

1975

Elton John odsłonił swoją gwiazdę w słynnej hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Znalezione obrazy dla zapytania walk of fame hollywood elton john

1992

Madonna wydaje swoją książkę zatytułowaną Sex. Książka została wydana w tym samym czasie, co album Erotica. Zawierała silnie nacechowane erotyką zdjęcia. Oprócz Madonny pozowali na nich m.in. raper Vanilla Ice, modelka Naomi Campbell, gwiazdor gejowskiego porno Joey Stefano i właścicielka klubów nocnych Ingrid Cesares (bliska przyjaciółka gwiazdy). Książka szybko stała się bestsellerem, a jej pierwszy nakład został wyprzedany w zaledwie kilka dni.

2001

Na Madison Square Garden i stadionie im. Roberta F. Kennedy’ego w Waszyngtonie odbyły się koncerty mające na celu zbiórkę funduszy na rzecz ofiar ataków z 11 września. Wystąpili między innymi  Michael Jackson, Tom Petty, Paul McCartney, David Bowie, Eric Clapton oraz The Who.

2006

Zespół Evanescence zdobyło szczyt amerykańskich list przebojów ze swoim albumem The Open Door. Longplay składa się z 13 utworów. Co ciekawe, spotkał się ze skrajnie różnymi ocenami krytyków, od 1 gwiazdki w The Independent, po ocenę 8/10 magazynu Spin. Z krążka pochodzi singiel Lithium.

Popularne