Dział News 21 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

21 grudnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Pomimo, że już za trzy dni Wigilia, to najwidoczniej pomysłodawcom dzisiejszego święta kompletnie to nie przeszkadzało w mianowaniu 21 grudnia dniem orgazmu. Dlatego zanim przystąpicie do ostatnich przygotowań do najważniejszej wieczerzy roku, sprawcie sobie prawdziwą przyjemność, na przykład sprawdzając co takiego ciekawego wydarzyło się w historii muzyki.

2012

Znalezione obrazy dla zapytania psy 2018 korea


Sześć lat temu doszło do wiekopomnego wydarzenia w historii muzyki oraz internetu. Teledysk do utworu Gangnam Style w wykonaniu Psy’a, południowokoreańskiego rapera oraz wokalisty, stał się pierwszym w historii filmem na platformie YouTube, który został wyświetlony miliard razy. Zarówno klip, jak i sama piosenka w ciągu paru tygodni stała się światowym fenomenem, a to za sprawą charakterystycznego tańca, który idealnie wpasowywał się w absurdalny wydźwięk całej kompozycji. Utwór trafił praktycznie na wszystkie międzynarodowe listy przebojów, w większości zdobywając na nich pierwsze miejsce. Od tamtej pory, miliard wyświetleń osiągnęło już setki kolejnych filmów, nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie Psy zapisał się w historii jako ten pierwszy artysta, który mógł się poszczycić się tym wyjątkowym osiągnięciem.

2008

Równo dekadę temu swoją własną historię zaczęła pisać brytyjska wokalistka Alexandra Burke. Tuż po wygraniu piątej edycji muzycznego programu „The X-Factor”, artystka trafiła na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów wraz ze swoją interpretacją utworu autorstwa Leonarda Cohena Hallelujah. Laureatka telewizyjnego show spędziła na szczycie całe trzy tygodnie, by pozostać na liście łącznie przez dwadzieścia tygodni. Od tamtej pory, Burke wydała trzy studyjne krążki, z czego największy sukces osiągnął ten wydany w roku 2009, czyli Overcome, na którym oprócz wspomnianego coveru znalazły się takie przeboje jak Bad Boys z udziałem rapera Flo Ridy, czy Broken Heels.

1969

Innym związanym z telewizją wydarzeniem był ostatni występ The Supremes, kiedy to w ich składzie znajdowała się jeszcze Diana Ross. Do występu doszło w programie „The Ed Sullivan show”, gdzie panie wykonały swój ostatni przebój #1 Someday We’ll Be Together.

https://www.youtube.com/watch?v=vlQcz5JMJ1k

2013

Znalezione obrazy dla zapytania leonard cohen december 21 2013

Na koniec, a propos Leonarda Cohena, pięć lat temu doszło do ostatniego koncertu w jego karierze, jak i życiu. Jego trasa koncertowa „Old Ideas World Tour” zakończyła się na aż 125 zagranych występach na trzech kontynentach, gdzie po drodze odwiedził również Polskę. Do ostatniego show w życiu Cohena doszło w stolicy Nowej Zelandii, Auckland. Artysta umarł niecałe trzy lata później, siódmego listopada 2016 roku.

Popularne