Dział NewsNagrody muzyczne

2017 Songwriters Hall of Fame: Pitbull ze specjalną nagrodą podczas tegorocznej gali

Najpierw Grammy, teraz prestiżowe wyróżnienie podczas Songwriters Hall of Fame. Pitbull otrzyma wyjątkową nagrodę podczas 48. gali Songwriters Hall of Fame. To pierwsza taka nagroda w całej historii nagród.

Coroczne Songwriters Hall of Fame nagradza najbardziej utytułowanych i wybitnych artystów i autorów tekstów w muzyce. W tym roku do „sali sław” dołączają Kenneth „Babyface” Edmonds, Berry Gordy, Jimmy Jam & Terry Lewis, Robert Lamm & James Pankow p/k/a „Chicago”, Max Martin oraz Shawn „Jay Z” Carter.

Pitbull natomiast otrzyma pierwsze w historii wyróżnienie nazwane Global Ambassador Award. Jest to nagroda za „prawdziwe światowe oddziaływanie, przekraczanie barier gatunków muzycznych, barier krajowych i kulturowych„.

Sukcesy Pitbulla, kreatywność, ciągłe współprace z róznymi artystami i olbrzmia aktywoność społeczna sprawia, że jest idealnym artystą-autorem tekstów by rozpocząć przyznawanie tytułu  Global Ambassador Award podczas Songwriters Hall of Fame. mówią szefowie SHOF Kenneth Gamble i Leon Huff

Pochodzący z Miami rapper ma na koncie wiele międzynarodowych sukcesów i hitów. Na liście Billboard Hot 100 ma 43. przeboje, dwa z nich dotarły na sam szczyt (Give Me Everything z Ne-Yo, Afrojackiem i Nayer, a także Timber z Keshą). Wśród międzynarodowych hitów wymieniać można m.in. I Know You Want Me (Calle Ocho), Hey Baby (Drop It to the Floor) z T-Painem, Rain Over Me z Marckiem Anthonym, International Love z Chrisem Brownem, Back in Time znane z filmu Faceci w czerni 3, Get It Started z Shakirą, Feel This Moment z Christiną Aguilerą czy Fireball.

W ten piątek premierę będzie miał jego najnowszy album, Climate Change, zawierający utwory m.in. z Jennifer Lopez, Enrique Iglesiasem czy Leoną Lewis.

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *