Najpierw Grammy, teraz prestiżowe wyróżnienie podczas Songwriters Hall of Fame. Pitbull otrzyma wyjątkową nagrodę podczas 48. gali Songwriters Hall of Fame. To pierwsza taka nagroda w całej historii nagród.

Coroczne Songwriters Hall of Fame nagradza najbardziej utytułowanych i wybitnych artystów i autorów tekstów w muzyce. W tym roku do „sali sław” dołączają Kenneth „Babyface” Edmonds, Berry Gordy, Jimmy Jam & Terry Lewis, Robert Lamm & James Pankow p/k/a „Chicago”, Max Martin oraz Shawn „Jay Z” Carter.

Pitbull natomiast otrzyma pierwsze w historii wyróżnienie nazwane Global Ambassador Award. Jest to nagroda za „prawdziwe światowe oddziaływanie, przekraczanie barier gatunków muzycznych, barier krajowych i kulturowych„.

Sukcesy Pitbulla, kreatywność, ciągłe współprace z róznymi artystami i olbrzmia aktywoność społeczna sprawia, że jest idealnym artystą-autorem tekstów by rozpocząć przyznawanie tytułu  Global Ambassador Award podczas Songwriters Hall of Fame. mówią szefowie SHOF Kenneth Gamble i Leon Huff

Pochodzący z Miami rapper ma na koncie wiele międzynarodowych sukcesów i hitów. Na liście Billboard Hot 100 ma 43. przeboje, dwa z nich dotarły na sam szczyt (Give Me Everything z Ne-Yo, Afrojackiem i Nayer, a także Timber z Keshą). Wśród międzynarodowych hitów wymieniać można m.in. I Know You Want Me (Calle Ocho), Hey Baby (Drop It to the Floor) z T-Painem, Rain Over Me z Marckiem Anthonym, International Love z Chrisem Brownem, Back in Time znane z filmu Faceci w czerni 3, Get It Started z Shakirą, Feel This Moment z Christiną Aguilerą czy Fireball.

W ten piątek premierę będzie miał jego najnowszy album, Climate Change, zawierający utwory m.in. z Jennifer Lopez, Enrique Iglesiasem czy Leoną Lewis.