Dział Publicystyka Analizy, rocznice, urodziny 20 teledysków, które nigdy oficjalnie się nie ukazały. Część 2

20 teledysków, które nigdy oficjalnie się nie ukazały. Część 2

Przedstawiamy Wam dziesięć kolejnych teledysków, które mimo nagrania, nigdy nie zostały oficjalnie wydane. Zobaczcie sami!

Edyta Górniak – Nie zapomnij

Edyta Górniak ma na swoim koncie przynajmniej kilka kompozycji, do których nagrywała teledyski, a którego później nie ujrzały światła dziennego. Podobnie było w przypadku kompozycji Nie zapomnij, która była jednym z singli promujących album My. Teledysk szumnie był zapowiadany przez samą wokalistkę, dni jednak mijały, a efektu końcowego nie zobaczyliśmy. Milczenie przerwała dopiero w maju, gdy oświadczyła, że klip został już nagrany i widziała efekt końcowy. Nie była jednak zadowolona z niego, gdyż nie odpowiada jakości, jaką chciałaby po sobie zostawić.
Jennifer Lopez – Brave

Szósty studyjny album Jennifer Lopez, Brave, promowany był zaledwie dwoma singlami. Na promocję wybrane zostały Do It Well i Hold It Don’t Drop It. Jak się okazuje jednak podczas tej ery, planowane było wydanie jeszcze jednego singla. Tytułowy utwór z płyty miał się doczekać nawet teledysku. W grudniu 2007 roku na stronie reżysera Michaela Haussmana ukazała się informacja, że kręci właśnie klip do tej piosenki. Szybko jednak wszystko zniknęło, a filmowania teledysku nigdy oficjalnie nie potwierdzono, mimo że w sieci znalazło się zdjęcie z planu. Wkrótce potwierdzono również, że wokalistka jest w ciąży i zapewne dlatego era Brave skończyła się wcześniej niż myślano. Piosenki Brave również nigdy oficjalnie nie wydano jako singla.

Daft Punk – Television Rules The Nation

Francuski duet Daft Punk wydał w 2005 roku swój trzeci studyjny album Human After All. W ramach jego promocji oficjalnie wydali cztery single promujące. Jak się jednak okazuje miał być też piąty utwór. Wybrano na niego kompozycję Television Rules The Nation, do którego w tajemnicy kręcono także teledysk. Singiel jednak z powodu słabego przyjęcia została anulowany, a teledysk nigdy oficjalnie się nie ukazał. Nieoficjalnie jednak klip trafił potem do sieci.

Mariah Carey – #Beautiful Remix feat. Young Jeezy

Mariah Carey rozpoczynając promocję albumu Me. I Am Mariah… The Elusive Chanteuse postawiła na dużą promocję. Wydała główny singiel #Beutiful, promowała go w różnych programach, ukazały się także remixy. W zamyśle miały też powstać trzy teledyski. Pierwszy do oryginalnej wersji z Miguelem, drugi do angielsko-hiszpańskiej wersji #Hermosa oraz trzeci do wersji zremiksowanej z udziałem rapera Young Jeezy. Dwa pierwsze miały swoją premierę w 2013 roku, ostatni jednak nie ukazał się. Klip zaczął być kręcony w lipcu, a za jego reżyserię odpowiadał Nick Cannon. Na planie jednak doszło do wypadku. Mariay poślizgnęła się i upadła. Wokalistka złamała żebro i zwichnęła ramię, a dalsza część kręcenia teledysku została anulowana.

Ke$ha – Backstabber

Debiutancki album Ke$hy (wówczas jeszcze występowała pod takim pseudonimem z dollarem w nazwie), Animal, przyniósł wokalistce dużą popularność. Płyta była na tyle przebojowa, że praktycznie każdy utwór mógł zostać singlem promującym wydawnictwo. Ostatecznie zdecydowano się na Tik Tok, Blah Blah Blah, Your Love Is My Drug i Take It Off. Wiele jednak mówiło się także o kompozycji Backstabber. W sieci pojawiło się także wiele plotek o tym pomyśle, a nawet o tym że stworzono do niego teledysk. Sprawa rozwiązała się dopiero w 2011 roku, gdy Perez Hilton udostępnił klip na swoim blogu. Zrobił to oczywiście nielegalnie, przez to wytwórnia środkami prawnymi zmusiła go do usunięcia go ze swojej strony.
Britney Spears – When Your Eyes Say It

Drugi album studyjny Britney Spears ugruntował ją na pozycji Księżniczki Popu. Każdy wydawany singiel odnosił sukcesy, toteż rotacje były spore. Początkowo na czwarty singiel z albumu Oops!… I Dit It Again wybrano kompozycję When Your Eyes Say It, do którego wydano nawet promocyjne CD. Rozpoczęto nawet prace nad teledyskiem, którego reżyserami byli Jonathan Dayton i Valerie Faris.  Ostatecznie zmieniono decyzję o wyborze i album miał promować utwór Don’t Let Me Be The Last to Know, a o teledysku do poprzedniej kompozycji już nigdy nie usłyszeliśmy. Klip nigdy potem również nie trafił do sieci.

 Madonna – American Life

Istnieją dwie różne wersje teledysku do American Life. Ta, którą dziś oglądamy jest jego drugą wersją. Pierwszy teledysk był kręcony w pierwszym tygodniu lutego 2003 roku w Los Angeles Studios w Kalifornii. Reżyserem klipu był Szwed Jonas Åkerlund, z którym Madonna wcześniej współpracowała przy klipach do Music i Ray of Light. Ostatecznie ta wersja nigdy nie ujrzała światła dziennego ze względu na to, że wokalistka w ironiczny sposób porównała wojnę, politykę, stan państwa i myślenie swoich rodaków do pokazu mody. Madonna pokazała w nim modelki ubrane w żołnierskie stroje w maskach gazowych, roznegliżowanych żołnierzy, okaleczone po wojnie dzieci i ludzi pozbawionych kończyn. Wokalistka rzuca także granatem w sobowtóra George’a Busha. Ta wersja została wycofana ze względu na ówczesną wojnę w Iraku, gdyż mógłby zostać źle odebrany. Wyprodukowanie i nagranie teledysku kosztowało 2 mln $.

Ciara – High Price

Trzeci studyjny album Ciary miał swoją premierę w maju 2009 roku. Krążek Fantasy Ride promowany był czterema singlami, w tym pierwszym Go Girl. Według jednak potwierdzonych informacji, singlem przewodnim miała być inna kompozycja. Mowa tu o High Price, którego pierwotna wersja przedostała się do sieci jeszcze przed premierą, a fani nie byli zbytnio nią zachwyceni. Wytwórnia zmieniła zdanie na temat wyboru pierwszego singla, a powstały do niego teledysk, nagrany w 2008 roku, nigdy się już nie ukazał. Zwiastun klipu wyciekł do sieci w połowie 2010 roku.

Carly Rae Jepsen – Curiosity

W 2012 roku kanadyjska wokalistka wydała mini wydawnictwo zatytułowane Curiosity. Tytułowy utwór został w jego ramach drugim singlem promującym płytę. W czerwcu Jepsen nakręciła do niego teledysk, nad którym reżyserię sprawował Colin Minihan. Oficjalnie nigdy nie ujrzał światła dziennego, ale w 2012 roku nielegalnie wyciekł do sieci. Wiele mówiło się o tym, że teledysk był zbyt seksowny i nie pasował do wizerunku wokalistki, który wówczas kreowała.

TLC – Creep

Creep to pierwszy singiel promujący drugi studyjny album zespołu TLC. W czerwcu 1994 roku rozpoczęło się nakręcanie teledysku go promującego. Miało to miejsce w Atlancie. Ostatecznie pierwsza wersja klipu nie ujrzała światła dziennego, bo efekt końcowy nie usatysfakcjonował dziewczyn. To co oficjalnie widzimy, to druga wersja klipu, która została nakręcona w Los Angeles z Lionelem C. Martinem w roli reżysera. Mało brakowało, żeby ta wersja ponownie została odrzucona. W planach było bowiem nakręcenie nowej, trzeciej wersji.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Najpopularniejsze (48h)