Kalendarium All About Music 20 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

20 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Już dzisiaj popołudniu będzie weekend. Jednak zanim ostatni raz w tym tygodniu zasiądziecie do swoich obowiązków kolejne informacje o tym co w muzyce piszczy, a właściwie piszczało kilkadziesiąt lat temu. 

1992
Właśnie tego dnia na londyńskim stadionie Wembley odbył się koncert na cześć jednego ze zmarłych kilka miesięcy wcześniej artystów. Nie był to artysta byle jaki, gdyż mowa o Freddiem Mercury’m. Ten niezwykły wokal przyszło nam pożegnać w listopadzie 1991 roku. Aby oddać hołd tak znakomitej osobowości na stadionie zgromadziło się około 72 tys. fanów, którzy swoje bilety zakupili w ciągu około dwóch godzin od ogłoszenia koncertu. Co ważne, wtedy nie było wiadomo, kto oprócz Queen pojawi się na scenie. Prowadzącymi całego przedsięwzięcia zostali oczywiście Brian May, Roger Taylor oraz John Deacon. Obok nich wystąpili m.in:  David Bowie, Roger Daltrey, Def Leppard, U2, Extreme, Bob Geldof, Spinal Tap, Guns N’ Roses, Ian Hunter, Tony Iommi, Elton John, Annie Lennox, Metallica, George Michael, Liza Minnelli, czy Robert Plant. Szacowano, że koncertu, za pomocą telewizji oraz radia, miało okazję  posłuchać ok. 2 miliardów osób.

1992

26 lat temu dzień stał się szczególnym również w karierze Madonny. Nie chodzi o wydanie nowego krążka, a o podpisanie ogromnego kontraktu. Ogromny ze względu na wkład finansowy, który wyniósł ok. 60 mln $. Ogromny ze względu na jego długość, gdyż miał trwać 7 lat. Ale przede wszystkim ogromny ze względu na jego różnorodność. Gdyż to właśnie tego dnia powstało Maverick. Firma Madonny obejmowała swoim zakresem wytwórnię płytową, wydawnictwo oraz filie – książkową, telewizyjną, promocyjną i filmową. Nazwa firmy pochodzi od dwóch imion artystki, Madonna Veronica, a także ostatnich liter nazwiska menadżera Federicka DeManna.

1968 
Natomiast dokładnie 50 lat minęło od pierwszego koncertu grupy Roundabout. Nie macie pojęcia o kim mowa prawda? Tak właśnie wtedy nazywała się grupa Deep Purple. Koncert odbył się w miejscowości Tastrup w Danii. Występ był o tyle ciekawy, że zaplanowany został w szkolnej hali Parkskolen. Wydarzenie rozpoczęły pechowe wydarzenia, ponieważ grupa nie otrzymała wtedy pozwolenia na pracę. Dlatego też na kilka godzin zostali zatrzymani przez policję. Na występie zgromadziło się około 500 osób. Jednak opinie w mediach po występie grupy nie były zbyt pozytywne.

Najpopularniejsze (48h)