Kalendarium All About Music 2 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

2 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

Drugi dzień lutego to już tradycyjnie dzień świstaka. To właśnie dzisiaj okaże się, czy czeka nas jeszcze sześć tygodni zimy, czy będziemy już mogli z niecierpliwością oczekiwać przybycia upragnionej przez nas wszystkich wiosny. Zanim jednak poznamy naszą przyszłość, przypomnijmy przeszłość w naszej kolejnej muzycznej kartce z kalendarza.

1979

Znalezione obrazy dla zapytania sid viciousZacznijmy może od najsmutniejszego wspomnienia. Tego dnia, w zaledwie wieku 21 lat, zmarł Sid Vicious, basista zespołu Sex Pistols. Według koronera Nowego Yorku, gdzie doszło do zgonu muzyka, przyczyną jego śmierci było śmiertelne przedawkowane heroiny. Do tego szokującego wydarzenia miało dojść na imprezie z okazji wyjścia Vicious’a z więzienia po wpłaceniu kaucji, gdy miesiąc wcześniej miał pobić się z bratem Patti Smith, Toddem Smithem. W czasie aresztu trwającego 55 dni, basista przeszedł przymusowy detoks, co jak już wiemy, nie dało pożądanych przez amerykański wymiar sprawiedliwości skutków. Sid Vicious zmarł tuż po północy.

1977

Znalezione obrazy dla zapytania shakiraDokładnie czterdzieści jeden lat temu, w miejscowości Barranquilla, urodziła się jedna z najbardziej rozpoznawalnych latynoamerykańskich wokalistek świata, czyli Shakira. Ta kolumbijska piosenkarka i autora tekstów ma na swoim koncie aż jedenaście albumów oraz niezliczoną ilość hitów, na przykład Whenever, Wherever, Hips Don’t Lie, Waka Waka (This Time for Africa), Can’t Remember to Forget You czy Loca. Obecnie Shakira zmaga się z problemami ze swoim głosem. Na szczęście, zaplanowana na czerwiec tego roku trasa koncertowa „El Dorado Tour” póki co wydaje się być nie zagrożona. Tymczasem życzymy Shakirze szczęśliwego powrotu do zdrowia!

2003

Znalezione obrazy dla zapytania t.a.t.u. 2014Przenieśmy się na chwilę do Europy, a dokładnie do Wielkiej Brytanii, by wspomnieć jeden z najbardziej znanych, jak i kontrowersyjnych Rosjanek XXI wieku, czyli duetu t.A.T.u. Tego dnia piosenka Leny Katiny i Julii Volkovej All The Things She Said, czyli angielskojęzyczna wersja Ya Soshla S Suma, zaczęła swój czterotygodniowy pobyt na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Co jeszcze warte wspomnienia, to fakt, że ten damski duet był pierwszym w historii brytyjskiego przemysłu muzycznego rosyjskim artystą, który zdobył szczyt tego zestawienia.

2004

Znalezione obrazy dla zapytania justin timberlake janet jacksonA na koniec przypomnijmy sobie pewien skandal, a dokładnie jego pokłosie. To właśnie dziś, mija czternaście lat i jeden dzień od wydarzenia, które zelektryzowało międzynarodową opinię publiczną. Drugiego lutego amerykańska telewizja CBS była zmuszona przeprosić za incydent do którego doszło podczas trzydziestego ósmego Super Bowl Halftime Show. Mowa tu rzecz jasna o momencie, gdy Justin Timberlake w ostatnim akcie swojego piętnastominutowego występu objawił światu nagą pierś Janet Jackson. To bulwersujące wydarzenie z miejsca wpisało się, nie tylko w historię muzyki, ale i popkulturę XXI wieku, które wspominamy po dziś dzień. Czy za dwa dni Justin Timberlake ponownie zaskoczy świat podczas swojego występu podczas Super Bowl LII? To się niedługo okaże.

Najpopularniejsze (48h)