2 czerwca w muzyce. Kalendarium All About Music

Znalezione obrazy dla zapytania kasia stankiewicz

Weekend zaczynamy od kolejnych notek na temat tego co w muzyce piszczy. A właściwie piszczało kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Przed Wami wiadomości na temat zatrzymania jednego z muzyków Franz Ferdinand. Natomiast sto lat zaśpiewamy pewnemu perkusiście oraz wokalistce.

2005

Znalezione obrazy dla zapytania franz ferdinand bandZacznijmy od tej najdziwniejszej informacji czyli zatrzymania. Mowa o Alexie Kapranosie, czyli liderze zespołu Franz Ferdinand. Artysta został zatrzymany w Moskwie pod zarzutem…. szpiegostwa. Czyżby Alex próbował wcielić się w rolę Agenta 007? Niekoniecznie. Zatrzymania dokonano na lotnisku, gdzie Alex czekał na lot do Londynu. Policjanci stwierdzili, że jest on międzynarodowym szpiegiem, który posiada tajne informacje na temat rakiet. Policja dokonała tej pomyłki przez nazwisko artysty. Podróżował on pod swoim prawdziwym nazwiskiem Huntley. Tak samo brzmiał pseudonim poszukiwanego szpiega. Okazało się, że Alex jest młodszy od Huntley’a o 15 lat.

1977

Znalezione obrazy dla zapytania kasia stankiewiczPierwsze Sto Lat zaśpiewamy dziś Kasi Stankiewicz. Wokalistka zespołu Varius Manx przyszła na świat w Działdowie. W wieku 18 lat zadebiutowała na ekranach w programie Szansa na Sukces. Na scenie zaśpiewała utwór Zamigotał świat, a oceniana była właśnie przez muzyków zespołu. Zajęła wtedy pierwsze miejsce. Po niespełna roku zajęła miejsce Anity Lipnickiej. Po niedługim czasie w sklepach pojawił się krążek zespołu, który pokrył się kilkukrotną platyną. Kasia Stankiewicz ma na swoim koncie również wiele solowych albumów, a także współpracę z takimi gwiazdami jak Kuba Badach, Kayah, czy Mietek Szcześniak.

1941

Znalezione obrazy dla zapytania Charlie WattsNatomiast kolejne Sto lat, w sumie Happy Birthday możemy zaśpiewać perkusiście. Nie byle jakiemu, bo bębniarzowi grupy The Rolling Stones. Charlie Watts przyszedł na świat dokładnie 77 lat temu w Londynie. Od 1963 roku zajmuje stanowisko muzyka tej grupy. Zanim jednak na jego drodze stanęła grupa Micka Jaggera, Watts pracował w firmie wydawniczej jako grafik. Co ciekawe Watts jest wegetarianinem. Kilka razy pomagał przy akcji ratowania koni w Janowie Podlaskim. W rankingach najlepszych perkusistów na świecie, zawsze plasuje się w pierwszej dziesiątce.

 

1 Reply to “2 czerwca w muzyce. Kalendarium All About Music”

 1. W dniu tak pięknym i wspaniałym
  Życzę Tobie Kasiu sercem całym
  Dużo zdrowia i radości
  Szczęścia w życiu i miłości
  Moc najpiękniejszych wrażeń
  I spełnienia wszystkich marzen.
  ??❤????☀?????

Możliwość komentowania jest wyłączona.