Dział News 19 marca w muzyce. Kalendarium All About Music

19 marca w muzyce. Kalendarium All About Music

Dziś swoje święto obchodzą stolarze oraz wędkarze. My tymczasem rezydując na naszej drewnianej redakcyjnej łajbie wyłowiliśmy z oceanu kilka kolejnych muzycznych wspomnień, które zasługują na waszą uwagę.

1955

Znaleziony obrazI chociaż nasz dzisiejszy solenizant zapewne nie kojarzy się większości z was z muzyką, to jednak Bruce Willis, poza swoim pamiętnymi rolami filmowymi, może poszczycić się na swoim artystycznym koncie dwoma długogrającymi krążkami. The Return of Bruno oraz If It Don’t Kill You, It Just Makes You Stronger to mało znane muzyczne twory, które zostały wydane odpowiednio w 1987 oraz 1989 roku dzięki legendarnej muzycznej wytwórni Motown. Bruce Willis może się też pochwalić utworem, który zdobył drugie miejsce na brytyjskiej liście przebojów w roku 1987. Mowa tutaj o coverze piosenki Under the Boardwalk, którą w 1964 wykonywał już dziś mało rozpoznawalny amerykański zespół The Drifters. Aktualnie Bruce Willis nie śpiewa, ani nie tworzy nowej muzyki, jednak dopóki żyje, możemy spokojnie czekać na jego ewentualny trzeci krążek.

1962

Znalezione obrazy dla zapytania bob dylan first albumBlisko pięćdziesiąt sześć lat temu doszło wbrew ówczesnym pozorom do bardzo ważnego w dziejach muzyki XX wieku wydarzenia. Otóż, doszło do wydania debiutanckiego krążka Boba Dylana pod tytułem Bob Dylan nakładem wytwórni Columbia. Niestety, ale płyta okazała się być sprzedażową katastrofą, rozchodząc się w ojczyźnie muzyka, czyli w Stanach Zjednoczonych zaledwie w dwóch i pół tysiąca egzemplarzy. Po premierze albumu, Dylan w kręgach swojej wytwórni był określany jako „wariactwo Hammonda”, odnosząc się do producenta jego płyty, czyli Johna Hammonda. Na szczęście to „wariactwo” rok później zyskało zasłużoną uwagę za sprawą swojej drugiej płyty pod tytułem The Freewheelin’ Bob Dylan, która ostatecznie rozeszła sie w ponad milionowym nakładzie.

2016

Znalezione obrazy dla zapytania the 1975 i like it when you sleep for you are so beautiful yet so unaware of itDokładnie dwa lata temu doszło do pobicia dość osobliwego muzycznego rekordu. Druga płyta brytyjskiego zespołu The 1975 nie tylko zdobyła pierwsze miejsce na liście Billboard 200, ale i zyskała tytuł płyty numer jeden o najdłuższym tytule w historii, którzy brzmi I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It, co stanowi 71 znaków. Przez krążek The 1975 z tym szczególnym tytułem musiały się pożegnać dwa inne albumy, które dzierżyły ten rekord wspólnie od 2002 roku. Mowa tutaj o ósmej płytcie LL Cool J G.O.A.T. Featuring James T. Smith: The Greatest of All Time oraz składanka P. Diddy & Bad Boy Present… We Invented the Remix, których liczba znaków w tytułach wynosiła 59.

Najpopularniejsze (48h)