Piątek, piąteczek, piątunio! Jednak zanim ruszycie cieszyć się weekendem zachęcamy, aby zapoznać się z tym, co działo się w muzyce właśnie 18 maja. Przed nami niestety jedna smutna wiadomość, która odbiła się na polskiej muzyce, ale także radość fanów pewnej wybitnej artystki. Aczkolwiek, nie wiem czy wiecie, ale dziś świętujemy też dzień pewnego całuśnego zespołu.

2013

Zaczniemy jednak od tej nieprzyjemnej wiadomości, jaką 5 lat temu była śmierć Marka Jackowskiego. Założyciel zespołu Maanam zmarł w wieku 67 lat w Neapolu. W swojej karierze współpracował z wieloma zespołami, jednak to właśnie wraz z grupą Maanam osiągnął szczyty list przebojów. Jackowski był głównym filarem grupy, względem kompozycji. Przez ponad 10 lat był mężem Kory, z którą prowadził zespół. Później rozwiódł się i przeniósł do Zakopanego, gdzie mieszkał przez dekadę. Następnie wraz z kolejną żoną wyprowadził się do Włoch i to właśnie tam został pochowany. Artysta zmarł na zawał serca. Ponowny pochówek odbył się kilka lat później w Zakopanem.

 

2007

Ten dzień okazał się niedościgniony dla fanów Tiny Turner. To właśnie wtedy artysta wystąpiła po raz pierwszy od 2000 roku. Koncert odbył się w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej. Występ odbył się w ramach akcji charytatywnej dla niepełnosprawnych dzieci. Artysta oczywiście zaprezentowała swoje największe przeboje. Wystąpiła w towarzystwie 3 tancerzy, a koncert trwał około godziny. Pierwszą połowę występu artystka ubrana była w czarny top oraz skórzane spodnie, natomiast w jego drugiej połowie założyła na siebie sukienkę od Armaniego, znaną z trasy Wildest Dreams Tour z 1996/1997 roku. Co ciekawe, bilet na wydarzenie kosztował 15 tysięcy funtów!

 

 

 

 

 

 

 

1993

Tak jak już wspomniałam, fani jednego zespołu powinni dzisiaj świętować. Mowa była oczywiście o grupie KISS. Dlaczego święto? Burmistrz Los Angeles ogłosił 18 maja, właśnie dniem KISS. Tego dnia również grupa została umieszczona w Hollywood’s famed RockWalk, czyli Alei Sław. Odciski dłoni Paula Stanleya, Gene’a Simmonsa, Bruce’a Kulicka i Erica Singera zostały uwiecznione w cementowym bloku.