17 sierpnia w muzyce. Kalendarium All About Music

-

Witajcie w kolejny piątek! Ten tydzień był wyjątkowo krótki, bo przeplatany dniem wolnym, dzięki czemu mniej uciążliwy dla tych pracujących. Dzisiaj spoza muzyki, obchodzimy dzień pozytywnie zakręconych :) czyli coś w sam raz do świętowania na początek weekendu. A co słychać w historii muzyki? Przeczytajcie!

1939

Premierę ma musical „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w reżyserii Victora Fleminga, który jest najpopularniejszą ekranizacją powieści o tym samym tytule. Za sprawą występującej w nim Judy Garland, hitem stał się utwór „Somewhere over the rainbow”.

1973

W Wielkiej Brytanii ukazał się singiel „Angie” grupy The Rolling Stones. Utwór pochodzi z krążka „Goats Head Soup”. Singiel znalazł się na szczycie US Billboard Hot 100 oraz dotarł do 5 miejsca listy UK Singles Chart.

1995

Dave Gahan, charyzmatyczny frontman Depeche Mode, próbował popełnić samobójstwo. W późniejszym okresie przyznał, że tak naprawdę to co zrobił było wołaniem o pomoc, ponieważ miał nadzieję, że ktoś go znajdzie. Pamiętajcie, że w waszym otoczeniu zawsze może być ktoś, kto niekoniecznie prosi o pomoc, a może jej potrzebować. Równocześnie, jeżeli sami potrzebujecie pomocy, pamiętajcie – nie jesteście sami na świecie!

1998

W hollywoodzkiej Alei Gwiazd odsłonięta zostaje gwiazda Carlosa Santany. Artysta wykorzystał okazję i zainaugurował program „Cada Cabez es un Mundo” (Każdy Umysł To Świat), mający zachęcić latynoską młodzież do pozostawania w szkole.

Znalezione obrazy dla zapytania carlos santana hollywood walk of fame

2000

W Miami na świat przychodzi Gazzy Garcia – szerszej publiczności znany jako Lil Pump. Znany m.in. z piosenki „Gucci Gang”, która osiągnęła trzecie miejsce na amerykańskim Billboard Hot 100. Piosenka ta okryła się platyną, a została odtworzona ponad 700 milionów razy.

Popularne