Dział News 17 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

17 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Znalezione obrazy dla zapytania victoria beckham

17 kwietnia imieniny obchodzą Izydor, Jakub, Józef i Robert.  Na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorych na Hemofilię. A co w muzyce?

1955

Znalezione obrazy dla zapytania jan borysewicz63 urodziny obchodzi dziś Jan Borysewicz – gitarzysta, wokalista i kompozytor, znany wszystkim jako jeden z dwóch założycieli zespołu Lady Pank, w którym działa od początku lat 80. ubiegłego wieku.  Na swoim koncie ma kilkanaście płyt nagranych razem z zespołem, ostatnia z nich wydana została rok temu jako Zimowe graffiti 2. Na płytach znalazły się wielkie przeboje takie jak: Mniej niż zero, Stacja Warszawa czy Zostawcie Titanica. Oprócz działalności w zespole muzyk udziela się także solowo, nagrał płyty z Pawłem Kukizem, Rozbójnikiem Alibabą i Rafałem Brzozowskim. Jako muzyk angażował się w wiele projektów. Nagrywał z Budką Suflera, Izą Trojanowską, Obywatelem G.C., Edytą Bartosiewicz, Urszulą czy grupą Video. Kompozytor muzyki do takich filmów jak E=mc², Jacek i Placek, O dwóch takich co ukradli księżyc czy Złoty środek.

Prywatnie dwukrotnie żonaty: z Danuta Borysewicz i Patrycją Sinkowską. Ma dwie córki i dwie wnuczki.

1974

Znalezione obrazy dla zapytania victoria beckham44 urodziny natomiast obchodzi słynna Posh Spice czyli Victoria Beckham, która dała nam się poznać jako członkini najbardziej znanego girlsbandu w historii – Spice Girls. Wraz z dziewczynami wydała trzy studyjne albumy, które rozeszły się w milionowych nakładach. Sławę przyniosły im takie utwory jak Wannabe, Say You’ll Be There, 2 Become 1 czy Spice Up Your Life. Po zakończeniu działalności zespołu wydała jeden album solowy, który jednak nie przyniósł jej oczekiwanego sukcesu. Wokalistka rozpoczęła także nagrywanie jednocześnie dwóch kolejnych albumów. W 2002 i 2003 roku w studiu rozpoczęła pracę nad płytą Open Your Eyes, w której miała się skupić na eurodance i na electropopie, zaś w 2004 nagrywała płytę Come Together, w której piosenki miały być w stylu R&B i hip hopu. Wytwórnia wydała podwójny singiel Let Your Head Go/This Groove. Wokalistka jeszcze przed wydaniem albumów miała podpisany kontrakt z wytwórnią Telstar. Ta jednak zbankrutowała, co skutkowało anulowaniem również wydania płyt. Oba albumy w kolejnych latach jednak nielegalnie trafiły do sieci.

Obecnie skupia się w innych dziedzinach: jest bussinewoman, projektantką mody, napisała też kilka książek.

2012

Znalezione obrazy dla zapytania fun janelle monaeSześć lat temu swoje pięć minut miał zespół fun. Od połowy marca aż prawie do końca kwietnia na szczycie list przebojów w Stanach Zjednoczonych, ale i w wielu innych krajach znajdowała się piosenka We Are Young. Gościnnie band zaprosił do niej amerykańską wokalistkę Janelle Monae. Piosenka znalazła się na drugim studyjnym albumie zespołu zatytułowanym Some Nights z 2012 roku. Za jej stworzenie odpowiadają lider zespołu Nate Ruess oraz Andrew Dost, Jack Antonoff i Jeffrey Bhasker.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.