Dział NewsKalendarium All About Music

16 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

Jak się okazuje, nie każdy dzień dla fana muzyki może być powodem do świętowania. Dziś możemy życzyć wszystkiego najlepszego pracownikom straży granicznej, co też w tym momencie czynimy. Tymczasem przedstawiamy wam kilka faktów z naszego bezgranicznego świata popowych dźwięków.

1966

Znalezione obrazy dla zapytania janet jackson 2017Bez tej pani oraz jej twórczości dzisiejsza muzyka oraz taniec nie byłyby takie same. Tego dnia w Gary w stanie Indiana urodziła się Janet Jackson. Jej kariera zaczęła się już w 1976, gdy u boku swojego licznego rodzeństwa, występowała w programie telewizyjnym „The Jacksons”. Pomimo, że program wytrwał na antenie niecały rok, to otworzył on to drzwi do wielu innych artystycznych możliwości. W 1982, za sprawą wytwórni A&M, Janet wydała swój pierwszy album, jednak nie wzbudził on szczególnego zainteresowania wśród publiczności. Przełom nastąpił cztery lata później, za sprawą jej trzeciego krążka, pod tytułem Control z którego pochodzą takie przeboje jak Nasty, What Have You Done for Me Lately, czy When I Think of You. Przez kolejne lata kariera Janet Jackson była równie imponująca, co jej brata Michaela Jacksona, zdobywając najróżniejsze nagrody muzycznego światka oraz uznanie fanów. Do tej pory Janet nagrała aż jedenaście albumów studyjnych, których kolekcję zamyka pochodzący z 2015 roku krążek pod tytułem Unbreakable, który stał się jej siódmą płytą, która zdobyła szczyt listy Billboard 200.

2004

Znalezione obrazy dla zapytania frankeeA propos zdobywania szczytów, to czternaście lat temu na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów znalazła się piosenka Frankee pod tytułem F.U.R.B. (Fuck You Right Back) i utrzymała tam przez kolejne dwa tygodnie. Jeśli nie pamiętacie kim jest Pani Frankee i jej utwór, to nie przejmujcie się, zaraz wszystko wyjaśnimy. Jeśli kojarzycie postać Eamona oraz jego utwór o równie kontrowersyjnym tytule, a mianowicie Fuck It, I Don’t Want You Back, który również w swoim czasie zdobył miejsce na tej samej liście przebojów, to jesteśmy w domu. Piosenka Frankee miała być odpowiedzią na hit Eamona, w którym opowiadał o miłosnych problemach i w istocie taką była. Problem polegał jednak na tym, że obydwoje państwo nigdy ze sobą nie byli parą, ani też, według późniejszy oświadczeń Pana Eamona, się nie znali. Taka to zabawna historia miłości, której nigdy nie było.

2009

Znalezione obrazy dla zapytania alexander rybak 2009Dziewięć lat temu w Moskwie miał miejsce wielki finał 54 Konkursu Piosenki Eurowizji. Tą edycję festiwalu można zapamiętać z dwóch powodów, po pierwsze za standardowy dla Rosji rozmachu, zarówno jeśli mowa o rozmiarach sceny, jak i samego budżetu, a po drugie, za sprawą jego zwycięscy. Trofeum trafiło wtedy do reprezentanta Norwegii Alexandra Rybaka, który udał się do stolicy Rosji z utworem Fairytale. Warto wspomnieć, że Rybak zdobył wtedy rekordową ilość punktów, bo aż 387, stają się też przy okazji pierwszym artystą, który przekroczył magiczną liczbę 300 punktów. Rekord ten utrzymywał się aż do 2016 roku, kiedy to poprzez zmiany zasad w przyznawaniu punktów od widzów oraz jury, na rzecz Ukrainki Jamali i jej kompozycji 1944. I chociaż Rybak stracił rekord w ilości punktów, to nadal może się poszczycić zwycięstwem z największą przewagą nad laureatem drugiego miejsca. Piosenka Fairytale natomiast po finale konkursu stała się europejskim hitem, zdobywając pierwsze w takich krajach jak Belgia, Dania, Finlandia, Islandia, czy jego rodzinna Norwegia.

Tags
Show More


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Close