Dział NewsKalendarium All About Music

15 czerwca w muzyce. Kalendarium All About MusicZnalezione obrazy dla zapytania patrycja markowska

Ile to piosenek traktowało o wietrze… She’s Like The Wind, Wind Of Change, czy Candle In The Wind, i długo by tak jeszcze wymieniać. Dziś światowy dzień wiatru, zarówno tego życiodajnego, co daje nam prąd, jak i śmiercionośnego, którego może go nam odebrać. Dlatego póki prąd jest, przeczytajcie co takiego wydarzyło się w historii muzyki właśnie tego dnia.

2007

Znalezione obrazy dla zapytania patrycja markowska 2007Zacznijmy może od naszego polskiego muzycznego poletka oraz od wspomnień z pierwszego dnia 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dokładnie jedenaście lat temu, podczas koncertu „Premier” wystąpiła Patrycja Markowska z balladą Świat się pomylił, by pod koniec tego konkursu, okazało się, że to właśnie ona go wygrała. Dodatkowo, Patrycja Markowska wraz ze swoją premierową kompozycję otrzymała nagrodę dziennikarzy, co tym bardziej wpisało ją w historię festiwalu. Po zwycięstwie w Opolu, Świat się pomylił stał się pierwszym numerem jeden Markowskiej na polskiej liście przebojów oraz głównym singlem promującym jej czwarty krążek wydany w październiku tego samego roku pod tym samym tytułem. Świat się pomylił pokrył się w 2009 roku platyną sprzedając się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy.

2017

Znalezione obrazy dla zapytania jay zZ nieco bardziej współczesnych wydarzeń, warto wspomnieć o wyjątkowym osiągnięciu Jay’a-Z jakie dokonało się dokładnie rok temu. Otóż, Pan Shawn Carter stał się pierwszym raperem w historii, który został wprowadzony do „The Songwriters Hall of Fame”. Jak czytamy na oficjalnej stronie tego stowarzyszenia, jego nieustannie trwającą misją jest zachowanie, uhonorowanie oraz celebrowanie dziedzictwa najwspanialszych tekściarzy których praca wzbogaciła światową kulturę, rozwijając ją za pośrednictwem najróżniejszych form. „The Songwriters Hall Of Fame” działa od 1969, przyznając tytuły od 1970, i co ważne, nie ma żadnego związku z „Rock And Roll Hall Of Fame”. Wśród innych wyróżnionych tym tyłem światowych kompozytorów znaleźli się na przykład Marvin GayeCyndi Lauper, David Bowie, czy Diane Warren.

1996

Znalezione obrazy dla zapytania ella fitzgerald 1993Dokładnie dwadzieścia dwa lata temu, w wieku 79 lat zmarła Pierwsza Dama Piosenki i Królowa Jazzu w jednej osobie, czyli Ella Fitzgerald. Na artystycznym koncie Fitzgerald, począwszy od roku 1934, znalazła się niezliczona liczba krążków, zarówno tych studyjnych, jak i albumów koncertowych, oraz trzynaście nagród Grammy w kategoriach jazzowych oraz popowych. Do najbardziej rozpoznawalnych przebojów w interpretacji Elli należą między innymi Dream A Little Dream Of Me, Summertime, czy A-Tisket, A-Tasket. Fitzgerald pozostała aktywną wokalistką praktycznie do końca swojego życia, a dokładnie aż do 1993. Powodem śmierci tej legendarnej wokalistki była cukrzyca, która wraz z kolejnymi latami życia Fitzgerald, dawała się jej co raz bardziej we znaki, by wraz ze wspomnianym rokiem 1993, zaatakować jej płuca, a trzy lata później odbierając jej życie.

Tags
Show More


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.