Kalendarium All About Music

14 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

Tak, to dziś! Dzień zakochanych. Jak się okazuje w świecie muzyki na przestrzeni lat dokładnie tego dnia zostało zawartych kilka związków małżeńskich, a w sklepach muzycznych pojawiła się debiutancka płyta jednego z najpiękniejszych damskich wokali w historii muzyki.

1980

Tak jak wspomniałam święto zakochanych sprzyjało ślubom. Jeden z nich odbył się w  Był to dzień należący do Lou Reeda oraz jego wybranki Sylvii Morales. Sylvia jest brytyjską projektantką i pisarką. Dlaczego to małżeństwo było tak ważne? Lou Reed dzięki miłości do artystki napisał wiele wspaniałych utworów, właśnie o takiej tematyce. Dlatego też to właśnie Sylvii możemy podziękować za takie kompozycje jak Think It Over, czy  Heavenly Arms. Lou zadedykował jej także krążek Legendary Hearts z 1983 roku. Jak to niestety bywa często w związkach muzyków, małżeństwo rozpadło się, po jakże długim stażu ponad dekady.

 

1984


W porównaniu do związku zawartego 4 lata później, Lou Reed musiał być ogromnie zakochany. Dlaczego? Święto zakochanych poprzez zawarcie związku małżeńskiego świętował także Elton John. Problem polegał na tym, że artysta kilka lat wcześniej zdefiniował się jako biseksualistę. Ślub z Renatą Blauel odbył się więc podobno na życzenie jego matki. Renata była bliską przyjaciółką artysty i pracowała jako realizatorka dźwięku. Małżeństwo trwało zaledwie 4 lata. Po rozwodzie Elton zwierzył się magazynowi Rolling Stone, że po tym związku doszedł do wniosku, że jest gejem.

 

 

 

 

1985


Zostawiając już wszystkie małżeństwa ,powróćmy do ważnych, muzycznych albumów. 23 lata temu ukazał się debiutancki album Whitney Houston, zatytułowany jakże zaskakująco … Whitney Houston. Do tej pory jest to najlepiej sprzedający się krążek artystki. Przez 14 tygodni znajdował się na topowych miejscach listy Billboard 200, dzięki utworom Saving All my Love for You, How will I Know oraz Greatest Love of All. W Stanach Zjedonoczych album pokrył się …. trzynastokrotną ( !!) platyną

 

.

Tags
Show More


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.