14 lipca w muzyce. Kalendarium All About Music

-

Rozpoczynając weekend mamy dla Was oczywiście kilka krótkich informacji co piszczało w muzyce tego dnia. Dzisiaj wspomnienie jednego z koncertów w Polsce, a także pierwsza trasa koncertowa The Who. Poza tym urodziny obchodzi, może zapomniany już, członek grupy Black Eyed Peas.

2012

Dokładnie 6 lat temu w stołecznym klubie Stodoła odbył się koncert Marilyna Mansona. Jeden z najbardziej prowokacyjnych artystów obecnego świata ciężkiej muzyki pojawił się w Polsce z okazji premiery swojej, ówcześnie najnowszej płyty, Born Villiain. Artysta pojawił się na scenie z półgodzinnym opóźnieniem, jednak nie przeszkodziło to nikomu w udanym show. Fani mogli usłyszeć między innymi takie utwory jak: mOBSCENE, Dope Show, Antichrist Superstar. Nie zabrakło także Sweet Dreams oraz Personal Jesus.

1975

Pamiętacie jeszcze grupę The Black Eyed Peas? Jeśli tak to niejakiego Taboo powinniście również kojarzyć. Artysta obchodzi dziś swoje 43 urodziny. Jaime Luis Gomez, gdyż tak brzmi jego prawdziwe imię, pochodzi z Kalifornii. Co ciekawe, artysta ma indiańskie korzenie. Od samego początku swojej kariery współpracuje z grupą The Black Eyed Peas. Wspólnie stworzyli już 6 studyjnych albumów. Poza tym każdy zna takie utwory jak Shut Up, Don’t Phunk With My Heart, czy Boom Boom Pow. 

1967

14 lipca stał się ważną datą w historii grupy The Who. To dokładnie kilkadziesiąt lat temu zespół udał się w pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Swój pierwszy koncert zagrali jako support grupy Herman’s Hermits. Występ odbył się w Memorial Coliseum w Portland w stanie Oregon. Zespół zaprezentował publiczności takie utwory jak: Summertime blues oraz Pictures of Lily.