Znalezione obrazy dla zapytania bjork

Przed nami 13 sierpnia. Z życzeniami imieninowymi idziemy dziś do Diany, Heleny, Jana i Kasjana. Na całym świecie obchodzimy dziś Międzynarodowy  Dzień Osób Leworęcznych. A co w muzyce?

2004

Znalezione obrazy dla zapytania bjorkCzternaście lat temu odbyła się ceremonia otwarcia XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Impreza potrwała do 29 sierpnia i zgromadziła 10500 sportowców z 202 krajów (pierwszy raz dla Kiribati i Timoru Wschodniego). Oficjalnego otwarcia igrzysk dokonał prezydent Grecji Kostis Stefanopulos

Podczas głównego przemarszu sportowców wystąpiła słynna islandzka wokalistka Björk, która wykonała utwór zatytułowany Oceania, specjalnie napisany na tę okazję przez nią i Sjóna.

2016

Znalezione obrazy dla zapytania sia sean paulCofamy się wstecz o dwa lata do Stanów Zjednoczonych. 13 sierpnia tego roku na szczycie listy Billboard Hot 100 znalazła się kompozycja Cheap Thrills w wykonaniu Sii i Seana Paula. Dla Sii był to pierwszy numer jeden w tym kraju, a na całym świecie wielki przebój. Łącznie utwór spędził cztery tygodnie na szczycie.

Cheap Thrills było jednym z singlii promującym siódmu studyjny album wokalistki zatytułowany This Is Acting. Za jego napisanie odpowiada oprócz niej Greg Kurstin, który również zajął się produkcją kawałka.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.
Poprzedni artykułNowy utwór: One Bit feat. Louisa – Between You and Me
Następny artykułBritney Spears wybrała swój ulubiony teledysk