Wtorkowe ostatki możemy przeżyć przy iście ‘anielskim’ akompaniamencie z Anglii. Wspominać będziemy też pewne głośne rozstanie lat 90-tych. Razem z Brytyjczykami zagłosujemy na najlepszy singiel pop ćwierć wieku i zlicytujemy m.in. szykowny, cekinowy stanik- idealny na zakończenie karnawału!

1974

Zaczniemy od solenizanta dnia dzisiejszego, czyli Robbie’go Williams’a. Piosenkarz urodził się 44 lata temu w Anglii, w miejscowości Tunstall. Już w wieku 17 lat (1991r.) zgłosił się na przesłuchanie do słynnego brytyjskiego boysbandu Take That. Był związany z grupą przez następne 4 lata, po czym opuścił zespół, by rozpocząć karierę solową. Na dorobek artysty składa się chociażby 11 albumów studyjnych (1997 – 2016). W samej Wielkiej Brytanii Williams aż 8 razy znalazł się na szczytach list przebojów, za sprawą takich utworów jak Millenium, She’s the One, Eternity czy Candy. Obecnie Robbie uznawany jest za jednego z najlepiej sprzedających się artystów wszechczasów – ponad 75 mln sprzedanych płyt na całym świecie. My dzisiaj urodzinowo życzymy wokaliście szybkiego powrotu do zdrowia, po tym jak w zeszłym roku trafił na OIOM, w związku z nieujawnioną opinii publicznej chorobą. Przez nią muzyk musiał odwołać trasę Let Me Entertain You. To był pierwszy raz w jego dziewiętnastoletniej karierze, jak został zmuszony do odwołania całej trasy. Poniżej przypominamy jeden z przebojów Robbie’go.

1996

Drugie wydarzenie, skrywające się pod datą 13 lutego, jest ściśle sprzężone z wyżej opisywaną postacią. Dokładnie 22 lata temu, wspominany już zespół, Take That ogłosił w Hotelu Hilton, w Manchesterze, decyzję o ich rozstaniu. Równo rok po tym, gdy grupę opuścił Robbie Williams, jednak Take That nie dało o sobie zapomnieć. Niecałe 10 lat po rzekomym rozstaniu, w 2005 roku formacja powróciła w zmniejszonym składzie. Łatwo można się domyśleć, że bez udziału Williams’a. Rok później ukazał się album studyjny Beautiful World, a 3 lata po nim powstał singiel Greatest Day , mający zapowiadać piąty krążek zespołu. W 2010 roku Robbie powrócił do boysbandu, czego efektem było powstanie płyty Progress. Piosenkarz nie powrócił na długo, bo już w 2012 roku, po europejskiej trasie koncertowej Progress Live, ponownie opuścił grupę. Dwa lata później w jego ślady pójdzie Jason Orange, który był członkiem Take That aż 15 lat. Tego samego roku w listopadzie ukazał się album o symbolicznej nazwie III. W 2015 trio ruszyło w trasę Take That Live 2015 po Europie. Tak dochodzimy do 2016 roku, w którym Gary Barlow ogłosił, że planowany jest nowy krążek i trasa koncertowa (2017) upamiętniająca 25 lecie formacji. Zarówno trasa, jak i premiera płyty zostały przesunięte na 2018 rok, ze względu na wspominaną już chorobę Williams’a. Stąd czekamy na wielki powrót Take That w pełnym wydaniu, czyli Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald, Robbie Williams, Jason Orange i głośny jubileusz!

2005

Czytelnicy brytyjskiej gazety The Sun głosowali w plebiscycie na najlepszy brytyjski singiel pop ostatnich 25 lat. Zestawienie wygrało Careless Whisper George’a Michael’a. Zanim znalazło się znane Wonderwall grupy Oasis, a podium zamknęła Kate Bush z Wuthering Heights. Do pierwszej dziesiątki trafili też (kolejno): Angels Robbie’go Williams’a (nr. 4), Going Underground The Jam (nr.5), God Save The Queen Sex Pistols (nr.6), Love Will Tear Us Apart Joy Division (nr. 7), We Are The Champions Queen (nr.8), Fool’s Gold The Stone Roses (nr.9) i Teenage Kicks The Understones (nr.10). Odsyłamy do zwycięzcy zestawienia, czyli ‚beztroskiego szeptu‚.

2008

Stanik, spotkanie, peruka, gitara – to tylko niektóre z przedmiotów aukcyjnych, które zostały zlicytowane na rzecz wybudowania szkoły dla biednych dzieci. Shakira wspomogła organizację, której ówczesnym projektem była w.w. budowa w ojczyźnie piosenkarki, w Kolumbii. Na aukcji pojawił się stanik wysadzany błyskotkami, zdobiący biust artystki podczas międzynarodowej trasy Oral Fixation w 2007 roku. Jeden z fanów kupił cenny strój za 3 tys. dolarów. Spotkanie z Shakirą wyceniono na 14 tys. dolarów, a fioletową perukę i Gibson’a, użytych w teledysku Las De La Intuicion, sprzedano za ponad 3 tys. dolarów każde. W sumie zebrano ponad 60 tys. dolarów na inicjatywę charytatywną, a my na koniec przypominamy jeden z największych hitów artystki z okresu trasy Oral Fixation.