Dział News 12 lipca w muzyce. Kalendarium All About Music

12 lipca w muzyce. Kalendarium All About Music

Wakacje w pełni. Nic tylko korzystać z każdej wolnej upalnej chwili, słuchając naszej ulubionej wakacyjnej, ale i nie tylko, muzyki. Jednak poza muzyką, warto też o czymś ciekawym poczytać. My polecamy wam dziś nasze kalendarium, które tym razem przybrało wyjątkowo męski charakter.

1991

Dwadzieścia siedem lat temu doszło do premiery debiutanckiego singla brytyjskiego boysbandu Take That. Zdawałoby się, że utwór pod tytułem Do What U Like zupełnie nie zainteresował brytyjskiej publiczności, zdobywając odległe 82 miejsce na tamtejszej liście przebojów, jednak w istocie tak nie było. Z pewnością większą sławą, cieszył się sam teledysk do do tej piosenki. Niskobudżetowy teledysk oferował wszystkim swoim widzom żywo tańczących członków zespołu ubranych w kostiumy z pogranicza BDSM, blond platynowe włosy Gary’ego Barlowa, zabawy galaretką oraz sugestywne ujęcia kamer skierowane na miejsca intymne każdego z piątki wokalistów. Teledysk ten okazał się być tak niestrawny dla mieszkańców wysp, że zakazano jego emisji w dziennym paśmie telewizyjnym. Na szczęście Take That, zespół nie zapadł się pod ziemię, a cała sprawa z Do What U Like wypromowała ich wydany miesiąc później krążek pod tytułem Take That & Party, który wdrapał się na drugie miejsce listy sprzedaży, spędzając na samej liście najbliższe półtora roku.

1992

Dokładnie rok później, frontman zespołu Guns N’ Roses, Axl Rose, został aresztowany po tym jak wylądował na lotnisku Johna F. Kennedy’iego w Nowym Jorku. Zatrzymanie było spowodowane procesem w sprawie wywołania zamieszek w czasie koncertu zespołu, który odbył się rok wcześniej w mieście St. Louis, zapisując się w historii jako „Riverfront Riot”. Jaka był przyczyna zamieszek? Otóż Axl Rose, w czasie wykonywania utworu Rocket Queen, ujrzał wśród skandującej widowni osobę robiącą zdjęcia, co miało mu się nie spodobać. Gdy ochrona nie spełniła zachcianki muzyka, pacyfikując fotografa, Rose najzwyczajniej wpadł w tłum, dopadając osobnika z aparatem i wdając się z nim w szarpaninę. Po chwili wokalista miał popchnąć fotografa, a następnie oznajmił, że idzie do domu, co też uczynił, wracając na scenę, a potem z niej schodząc już w tradycyjny sposób. Pomimo 90 minut, które Guns N’ Roses zagrał jak należy, incydent spowodował u widzów niemałą wściekłość, która skutkowała kompletnym zdemolowaniem jeszcze wtedy nowiusieńkiego amfiteatru Riverfront na kwotę 200 000 dolarów oraz ranieniem aż 60 osób. Axl Rose w związku z tą sprawą musiał przejść przez ekstradycję do stanu Missouri, gdzie czekał na niego proces, który skończył się wobec niego wyrokiem skazującym, nakazując muzykowi wpłatę 50 000 dolarów na pięć wybranych lokalnych organizacji społecznych w St. Louis.

2007

Znalezione obrazy dla zapytania rod stewart cbe

Z nieco mniej spektakularnych wspomnień, Rod Stewart otrzymał tego dnia tytułu Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Order został mu przyznany za zasługi dla brytyjskiej muzyki, w której istniał ówcześnie od ponad czterdziestu pięciu lat, uprawniając go do używania tytułu ‘Sir’. Rod Stewart jest jednym z najbardziej utalentowanych wokalistów muzyki rozrywkowej XX i XXI wieku, mając na swoim koncie niezliczoną ilość nagród oraz tytułów, w tym sławetne miejsce w Rock And Roll Hall of Fame.

Popularne