To nie wszystko na dziś! Prócz 10 zagranicznych utworów, przygotowaliśmy dla Was dziesięć piosenek z listopada, ale tylko i wyłącznie z naszego polskiego podwórka. Znacie je? Który utwór z listopada Wam się najbardziej podobał?

Kortez – Wyjdź ze mną na deszcz

Wyjdź ze mną na deszcz to utwór pochodzący z drugiego albumu Korteza Mój dom,  który ukazał się 3 listopada. W serwisie YouTube utwór ten został odtworzony prawie 650 tysięcy razy. To bardzo spokojna, nostalgiczna i piękna kompozycja o miłości. Przepełniona tęsknotą. To piosenka, w której wyeksponowany został charyzmatyczny wokal artysty.

Anita Lipnicka & The Hats feat. Tomasz Makowiecki – Jak Bonnie i Clyde

Miód i dym to szósta, solowa płyta Anity Lipnickiej, która ukazała się na rynku 17 listopada. Album zawiera 13 premierowych kompozycji. Wśród zaproszonych gości znajdziemy Fismola, Julię Pietruchę, Ralpha Kamińskiego i Tomasza Makowieckiego. Ten ostatni udziela się w kompozycji Jak Bonnie i Clyde. Artyści świetnie się uzupełniają, a sam utwór jest bardzo spokojny i wyważony.Trochę szkoda, że artysta zniknął ze sceny muzycznej. Z kolei Lipnicka pokazuje, że muzyką można się bawić wydając bardzo różnorodny album.

Barbara Wrońska – Nie czekaj

Nie czekaj to utwór, który zwiastuje pierwszy, solowy krążek artystki. Klimat retro połączony z nowoczesnym brzmieniem utrzymany w aranżacji nadaje kompozycji świeżości. Numer, jak sama artystka mówi opowiada o momencie TUŻ przed podjęciem bardzo ważnych i trudnych decyzji w życiu.

Gang Śródmieście – Gary

Działa w całej Polsce i sieje strach pośród męskiej części społeczeństwa. Dziewczyny, na czele z Karoliną Czarnecką, skupiają swoją uwagę głównie za pomocą mocnych, momentami sarkastycznymi i szczerymi tekstami. Płyta powstała w oparciu o prawdziwe historie kobiet, które dziewczyny przełożyły na teksty. Warstwa liryczna to nie jedyna mocna strona tej płyty. Gang postarał się także o wybitną muzykę i doszlifowaną produkcję. Takie są właśnie Gary opowiadające o jedynej dziewczynie w zespole. Czego chcieć więcej? Słuchajcie i wysyłajcie dalej!

MaRina – Lay My Body Down

Odłóżcie wszystkie uprzedzenia na bok i pozwólcie porwać się MaRinie. Tak. Marinie Łuczenko, która pomimo sukcesywnie rzucanych kłód pod nogi, wydała nową płytę. Trzeba podkreślić, że to mocne wydawnictwo, które spaja w sobie trochę alternatywnego i współczesnego r&b z głębokimi dźwiękami house. Właśnie ten drugi nurt reprezentuje Lay My Body Down, które otwiera całe wydawnictwo. Oddajcie się 3-minutowej rozkoszy energetycznych dźwięków.

Linia Nocna feat. Kuba Sienkiewicz – Nad Wisłą

Linię Nocną tworzy para młodych studentów: Monika Mimi Wydrzyńska (wokal, teksty) i Mikołaj Trybulec (muzyka, produkcja). Oboje znają się od dawna, ale ich wspólny projekt powstał zaledwie rok temu. W tym czasie mieli okazję współpracować z wieloma polskimi artystami, m.in. Kubą Badachem, Natalią Kukulską, duetem XXANAXX czy Piotrem Cugowskim. Nad Wisłą to utwór, którego przyjemnie się słucha, i który pokazuje, że alternatywna scena muzyczna ma się świetnie. Jak sami mówią, trudno jednoznacznie określić gatunek, który charakteryzuje ich piosenki. To muzyka elektroniczna z elementami popu i chilloutu w dość minimalistycznym wydaniu.

Bass Astral x Igo – Juno

Bass Astral x Igo to duet za który odpowiadają dwaj młodzi muzycy, odpowiednio producent Kuba Tracz i wokalista – Igor Walaszek. Piosenka Juno jest drugim singlem promującym nadchodzącą płytę zespołu zatytułowaną Orell. Krążek swoją premierę ma zaplanowaną na 20 grudnia br. Kompozycja Juno to bez wątpienia zabawa muzyką elektroniczną, która podkreślona została mocnym wokalem Igora. Mimo że piosenka początkowo wita nas spokojną aranżacją, to dynamiczny refren wszystko zmienia. Obok takiej mieszanki trudno przejść obojętnie.

Kamil Bednarek – Jak długo jeszcze

Najnowsza płyta Kamila Bendnarka dzisiaj ma swoją premierę. Jak długo jeszcze to trzeci singiel, który ją promuje. To naładowana emocjami ballada opowiadająca o miłości, w której wokal został podkreślony dźwiękami fortepianu. W teledysku gościnnie pojawia się Natalia Szroeder.

Kayah i Grzegorz Hyży – Podatek od miłości

Początkiem roku do kin trafi polski film Podatek od miłości. Promuje go utwór o tym samym tytule, który wykonują Kayah w towarzystwie Grzegorza Hyżego. To lekka, rytmiczna kompozycja, która wpada w ucho. Film do kin wchodzi 26 stycznia.

niXes – Summer Waves

Nowy projekt Ani Rusowicz wzbudził duże zainteresowanie wśród miłośników muzyki. Krążek zatytułowany po prostu „niXes” to zbiór dziesięciu elektronicznych kompozycji, zahaczających o psychodeliczny rock. Jedną z najbardziej interesujących piosenek jest finezyjne „Summer waves”, które swoim urokiem i lekkością przywodzi na myśl beztroskie wakacje. Ten utwór odciągnie Waszą uwagę od szarej pogody za oknem i skutecznie poprawi humor.