10 polskich artystów z oryginalnymi statywami mikrofonów

14

Ekstrawaganckie, minimalistyczne, śmieszne, symboliczne, stylowe… Wszystkie oryginalne – mikrofony. Koncerty naszych ulubionych wykonawców to nie tylko muzyka, to także cała pozamuzyczna otoczka. Oto dziesięcioro polskich artystów, którzy zadbali o niestandardowy wygląd swoich mikrofonów.

Mikrofon jaki jest, każdy widzi. Wydawać by się mogło, że to nic szczególnego, a jednak pomysłowo zaprojektowany wpływa na wizualny odbiór koncertu. Na polskiej scenie muzycznej udało nam się znaleźć dziesięcioro wykonawców – wokalistek i wokalistów – ze spersonalizowanymi mikrofonami, a właściwie całymi statywami. Co ciekawe, nie jest to domena wyłącznie młodych stażem artystów. Zobaczcie sami.

Sarsa

Muszę przyznać, że to właśnie Sarsa zainspirowała mnie do poruszenia tego tematu. Przyczepiony do statywu świecący flaming jest jednym z najbardziej charakterystycznych, najbardziej kreatywnych i najbardziej oryginalnych elementów scenicznych, a do tego jednym ze znaków rozpoznawczych wokalistki. Dodatkowo przybiera różne kolory – od czerwonego, przez różowy, na pomarańczowym kończąc.

Podobny obraz
Źródło: http://look.jastrzabpost.pl/look/stylizacje-look/stylizacja-sarsy-na-festiwalu-w-sopocie-2016_355887.html

Doda

Tytuł najbardziej ekstrawaganckiej w swoich pomysłach piosenkarki zdobywa Doda. Na zdjęciach z jej koncertów możemy dostrzec mikrofony różowe, złote, wysadzane błyszczącymi kamieniami, a także statywy w bliżej nieokreślonych kształtach…

null
Źródło: http://www.pudelek.pl/artykul/27129/tak_wygladalo_nowe_show_dody_zdjecia/

Ewa Farna

Zaletą przy projektowaniu własnego mikrofonu okazuje się krótkie imię. Do statywu Ewy Farnej przytwierdzone są elementy przypominające deseczki ułożone na kształt liter jej imienia. Poprzedni statyw Ewy posiadał metalowe koło z charakterystycznym znaczkiem w środku.

null
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=tfP70qgGTK0

Kasia Kowalska

Gdyby ktoś nie znał repertuaru Kasi Kowalskiej mógłby pomyśleć, że śpiewa country. Do statywu wokalistki przyczepione są bowiem długie czarne frędzle w iście kowbojskim stylu.

Źródło: http://mpcontest.encore7.com/contest/85/

LemON

Jak się okazuje, koncertowa scenografia może mieć także wymiar symboliczny. Przeczepiona do statywu Igora Herbuta łemkowska flaga wskazuje na pochodzenie wokalisty oraz jego przywiązanie do rodzimej kultury.

Źródło: http://aleeexsmile.blogspot.com/2016/01/koncert-zespou-lemon-dzierzoniow.html

Margaret

Margaret postawiła na stylowy minimalizm. Jej propozycja to zwyczajny mikrofon ze statywem o okrągłej podstawie, ale cały biały.

Źródło: https://www.facebook.com/MARGARETMUSICONLINE/photos/a.420670421324825.95082.354005611324640/1451985174860006/?type=3&theater

Perfect

Posiadaczem charakterystycznego statywu jest także Grzegorz Markowski. Wokalista zespołu Perfect śpiewa do mikrofonu przyczepionego do pofalowanej srebrnej rury rozgałęziającej się u podstawy.

null
Źródło: http://www.zyciepabianic.pl/galeria/koncert-perfect/13686.html

T.Love

Muniek Staszczyk również stawia na minimalizm. Statyw wokalisty zespołu T.Love zdobi czarno-biała szachownica. Wcześniej były to kolorowe prążki.

null
Źródło: http://muzyka.onet.pl/rock/t-love-przerywa-muzyczne-milczenie/rh5s2
null
Źródło: http://www.turek.net.pl/miasto/11182-t-love-zagra-w-pubie-21-nie-mozesz-tego-przegapic

Wilki

Wyszukany mikrofon zaprojektował sobie Robert Gawliński. Wokalista zespołu Wilki ma statyw obwiązany naturalnym sznurkiem, do którego doczepione są duże czarno-białe pióra.

null
Źródło: http://musiclife.pl/fotorelacja-koncert-zespolu-wilki-w-chorzowie/

Anna Wyszkoni

Statyw Anny Wyszkoni ma kształt srebrnego wężyka z doczepionym logo wokalistki z jej inicjałami. Poprzedni statyw Ani przypominał połączone ze sobą pogniecione „tasiemki”.

null
Źródło: http://www.hej.mielec.pl/kultura2/koncerty/art805,anna-wyszkoni-dla-mielczan-opowiedziala-swoja-artystyczna-przygode-zycia-zdjecia.html
null
Źródło: http://www.maciejewskiadam.eu/index.php?id=ania_wyszkoni

[su_divider top=”no” style=”double” divider_color=”#CB2525″ size=”4″]

A Wam, czyj mikrofon podoba się najbardziej? Znacie jeszcze jakichś artystów, którzy wyróżniają się na scenie stylowym rekwizytem?

14 KOMENTARZE

    • Igor nie ma flagi już od dłuższego czasu, teraz ma z niebieską farbą nawiązująca do płyty TU. Spoko artykuł, ale aktualizujcie sobie informacje jak już się za to bierzecie:p dobry research to podstawa:p

Comments are closed.