Polski rynek rządzi się swoimi prawami, dlatego postanowiliśmy z całą redakcją stworzyć osobny artykuł o naszych rodzimych artystach, którzy przymierzają się do wydania nowych płyt. Jedni wspominali, że opublikują album w tym roku, a drudzy, że mają już gotowi materiał. Trzeci, to grupa tzw. „tajemniczych” osób, które powinny wrócić szturmem do przemysłu muzycznego. Od jakiego artysty oczekujecie tegorocznego powrotu?

Dawid Podsiadło – ‘TBA’

Po zakończeniu trasy Andante Cantabile, Dawid Podsiadło udał się na przerwę od koncertowania, by móc pracować nad trzecim krążkiem. W końcu zapewnił, że 2018 będzie „wielkim rokiem”. Pozostaje nam nic innego, jak uwierzyć wokaliście i czekać na następcę „Annoyance and Disappointment”.
Alicja Surmiak

Artur Rojek – ‘TBA’

W tym roku miną 4 lata od premiery solowego debiutu Artura Rojka – „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Przy okazji promocji koncertowego krążka, fani dopytywali, kiedy dane będzie nam usłyszeć nowy materiał. Artysta zapewnia, że pracuje intensywnie nad kolejnymi utworami, ale album przewiduje najwcześniej na jesień. Wtedy też odbędzie się kolejna trasa – muzyk oznajmił, że nie będzie koncertował dopóki nie pojawi się nowe wydawnictwo.
Alicja Surmiak

Krzysztof Zalewski – ‘Zalewski Śpiewa Niemena’

Wszyscy doskonale pamiętamy charyzmatyczny głos Czesława Niemena. Mało kto miałby odwagę zmierzyć się z trudem, by wykonać te utwory w swojej aranżacji. Krzysztof Zalewski podjął się wyzwania i zaśpiewał Niemena. Pomysł powstał na potrzeby festiwalu w Jarocinie, gdzie po raz pierwszy wybrzmiały jego równie znakomite aranżacje tych kultowych piosenek. Projekt zyskał ogromne uznanie, a teraz zostanie uwieczniony na płycie. Wiadomo też, że w chórkach usłyszymy siostry Przybysz – Paulinę i Natalię. Kilka tygodni temu poznaliśmy już pierwszy przedsmak nadchodzącej płyty, którym był singiel „Przyjdź w taką noc”. Premiera krążka pt. „Zalewski Śpiewa Niemena” już 26 stycznia. Krótko potem rozpocznie się trasa koncertowa promująca album.
Martyna Adamowska

Katarzyna Nosowska – ‘TBA’

W ubiegłym roku Katarzyna Nosowska Wraz z muzykami Hey, zawiesili działalność zespołu na bliżej nieokreślony czas. Wszystko wskazuje na to, że Wokalistka skupi się teraz na karierze solowej. PRzypomnijmy, że ma za sobą wydanie sześciu solowych albumów, a Ostatni, Osiecka, ukazał się w 2011 roku. I choć nigdzie oficjalnie tego nie potwierdziła, wierzymy, że jeszcze w tym roku usłyszymy nowy materiał. Wedle różnych opinii wyda również w tym roku książkę. Czy 2018 rok będzie należał do Kasi, o Tym przekonamy się już niedługo.
Łukasz Jaćkiewicz

Mela Koteluk – ‘TBA’

Mela jest kolejną tajemniczą pozycją na naszej liście. Ostatni album wokalistki, „Migracje”wyszedł niemal 4 lata temu. Artystka od tego czasu wzięła udział dwa razy w ogólnopolskiej trasie koncertowej „Męskie Granie” (2015, jako skład Orkiestry Męskiego Grania; 2017 – w ramach projektu Obywatel G.C. 2.0), a w 2016 roku odwiedziła kilka miast w ramach swojej trasy zmienne tętno – będącą klamrą zamykającą „Migracje”. Warto wspomnieć, że zarówno debiutancki „Spadochron”, jak i „Migracje” pokryły się platyną, dlatego czekamy na kolejne muzyczne objawienia i odsłony Meli.
Antonina Tucka

Julia Pietrucha – ‘TBA’

O kolejnym solowym albumie myśli także Julia Pietrucha, która od 2016 roku oprócz aktorstwa ujawniła światu swój talent muzyczny. Jej debiut za sprawą albumu „Parsley” był nie lada zaskoczeniem. Został bardzo ciepło przyjęty przez spore grono słuchaczy, które potem zmierzało na jej koncerty, wykupując wszystkie bilety. Dzień przed końcem roku artystka poinformowała na swoim Facebookowym profilu, że wraz z nadejściem wiosny można się spodziewać drugiej płyty, która prawdopodobnie będzie zatytułowana „Sailor”.
Martyna Adamowska

Xxanaxx – ‘TBA’

Duet xxanaxx podbił serca słuchaczy swoimi relaksującymi, elektronicznymi dźwiękami. Do tej pory wydali dwie bardzo dobrze przyjęte płyty – „Triangles” (2014) i „FWRD” (2016). Pod koniec ubiegłego roku opublikowali trzy nowe kompozycje: „Mniej” (ft. Ras), „Surferzy” oraz „Kły” (ft. Quebonafide), które brane są jako zapowiedź najnowszego wydawnictwa. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale fani grupy już zacierają ręce na nową muzykę.
Karolina Młynarska

BOKKA – ‘TBA’

Również w Polskiej muzyce alternatywnej szykuje się wiele dobrego. Projekt Bokka zdążył już podpisać międzynarodowy kontrakt na wydanie nowego albumu, który będzie następcą wydanego w  2015 roku Don’t Kiss and Tell. O samej płycie nie wiemy póki co nic, ale muzycy zapowiedzieli na kwiecień dwa premierowe koncerty. Pierwszy na festiwalu SpRing Break, zaś drugi w Gdańsku. Jedno jest pewne, warto czekać.
Łukasz Jaćkiewicz

Paweł Domagała – ‘TBA’

Znanych jest wiele przypadków, kiedy to aktor zaczyna eksperymentować z muzyką, ale rzadko kiedy jego twórczość jest tak ciepło przyjmowana przez publiczność. Album „Opowiem Ci o mnie” (2016) podbił serca słuchaczy i osiągnął status złotej płyty. Rok później ukazała się reedycja płyty, na której znalazło się kilka premierowych utworów. Paweł Domagała potwierdził prace nad drugim krążkiem, ale nie zdradził za wiele – zaledwie tyle, że premiera zaplanowana jest na 16 listopada 2018 roku. My już nie możemy się doczekać!
Karolina Młynarska

Brodka – ‘TBA’

Moniko Brodko, to już czas. Granda została wydana w 2010 roku, Clashes w 2016 roku. Nie chciałbym, abyśmy na kolejny krążek Moniki czekali do 2022, zatem umieszczamy ją tutaj, aby zwrócić uwagę. Nie wiem, czy sama artystka nas przeczyta, ale może wytwórnia? Brodko, my tu czekamy! Trasy odbyte, zaśpiewane, albumy popromowany, teledyski wydane. Czas na nową erę! Nie wiem, czy artystka wyda cokolwiek teraz, ale chociaż niech wyśle nam tweeta albo smsa „wchodzę do studia!”. Jakikolwiek znak!
Łukasz Mantiuk