Dawno temu Drake opublikował swoją starą piosenkę i zdradził, że napisana została z myślą o Rihannie, ale ta ostatecznie zrezygnowała z niej i trafiła w ręce Rity Ory. Tak funkcjonuje dzisiejszy rynek muzyczny, w którym żyjemy. W ramach ciekawostki prezentujemy Wam jeszcze 10 innych piosenek napisanych z myślą o Rihannie.

Sprawcą całego zamieszania jest piosenka I’m Ready For You, która okazuje się demem piosenki R.I.P, którą wykonuje dziś Rita Ora z Tinie Tempah. Dowiedzieliśmy się tego od samego Drake’a, który postanowił opublikować pierwszą wersję tej piosenki, podpisując, że została napisana specjalnie dla Rihanny. Ta ostatecznie nie zdecydowała się na jej nagranie i trafiła w ręce Ory.

#1 Selena Gomez – Come & Get It

Piosenka została oryginalnie napisana przez Ester Dean i wyprodukowana przez Stargate’a. Tekściarka zdradziła w jednym z wywiadów, że piosenka trafić miała na płytę Rihanny, Talk That Talk w 2011 roku. Rihanna ostatecznie nie nagrała swojej wersji i podarowała ją Selenie Gomez, która wykorzystała ją na krążku Stars Dance.
#2 Miley Cyrus – We Can’t Stop

Piosenka została napisana przez Mike WiLL Made It w studiu nagraniowym, gdy pracując z Rock City, tworzyli nowe kawałki Rihanny. To wtedy powstała piosenka Pour It Up i… We Can’t Stop. Ostatecznie z tej drugiej piosenki nie skorzystała Rihanna i została zaproponowana Miley Cyrus.

#3 Pitbull feat. Kesha – Timber

W jednym z wywiadów Pitbull powiedział, że pierwotnie miejsce Keshy miała zająć Rihanna, ale była wtedy już na etapie nagrywania wspólnej piosenki z Shakirą (Can’t Remember to Forget You) i nie miała na to czasu. Pitbull zaprosił dlatego Keshę.

#4 Sia – Chandelier

Jeden z największych hitów Sii, został pierwotnie napisany dla kogoś innego. Sia w jednym z wywiadów wyznała, że miała być dla Rihanny lub Beyonce, ale ostatecznie zdecydowała ją zachować dla siebie.

#5 Beyonce – Pretty Hurts

Również piosenka Pretty Hurts napisana przez Się, miała trafić w inne ręce. Wczesne demo nagrane przez Australijkę trafiło do Rihanny i do Katy Perry. Żadna jednak nie wzięła jej dla siebie i nie nagrała swojej wersji.

#6 Jordin Sparks – Battlefield

Po tym jak Ryan Tedder współpracował z Rihanną przy krążku Good Girl Gone Bad, zaczął tworzyć również nowe piosenki na kolejny album. Battlefield zostało najpierw zaproponowane Christinie Aguilerze, a gdy ta nie skorzystała z propozycji, Rihannie i Chrisowi Brownowi jako duet. Po tym jak Chris pobił swoją ówczesną dziewczynę, Ryan Tedder postanowił dać utwór Jordin.

#7 Cheryl Cole – Happy Hour

Mało znana piosenka Cheryl Cole została napisana przez duet producencki Soulshock & Karlin. Panowie zaproponowali ją najpierw Rihannie, ale ostatecznie trafiła w ręce tej drugiej.

#8 Drake – Find Your Love

Piosenka powstała w podobnym okresie jak Run This Town, czyli utwór Jaya Z, Kanye Westa i Rihanny. Kanye West napisał ją między innymi z Jeffem Bhaskerem, który w jednym z wywiadów ujawnił, że piosenka została napisana dla Rihanny, a sam Drake miał stwierdzić, że powinna zaśpiewać ją kobieta. Ostatecznie zaśpiewał ją Kanadyjczyk.
#9 Jessie J – Do It Like A Dude

Jeden z największych przebojów Jessie J, który sama nagrała, miał trafić w ręce Rihanny. Ta jednak nie zdecydowała się nagrać własnej wersji, co wykorzystała sama Jessie J.

#10 Usher feat. Pitbull – DJ Got US Fallin’ In Love

Piosenka pierwotnie nazywać się miała Black Butterflies i jej wczesna demówka została pokazana Rihannie, która miała towarzyszyć Pitbullowi. Ostatecznie do rapera dołączył Usher.