Dokładnie dzisiaj Kesha kończy 31 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy 10 najlepszych kawałków artystki naszym zdaniem.
Zgadniecie kto wygrał?

Kesha Rose Sebert (znana jako Kesha, dawniej stylizowane na Ke$ha) to urodzona 1 marca 1987 roku w Los Angeles wokalista oraz kompozytorka. Dawniej znana pod pseudonimem Ke$ha. Jej matką jest Pebe Sebert, punkrockowa wokalistka.

Kesha w 2005 roku poznała Dr. Luke’a, dzięki któremu zaczęła stawiać pierwsze kroki w muzycznej karierze. Rok później wspomagała wokalnie Paris Hilton w utworze Nothing in This World, następnie współpracowała z Kelly Clarkson, The Veronicas czy Britney Spears. W 2009 roku wspierała rapera o pseudonimie Flo Rida w przeboju Right Round, dzięki któremu słuchacze tak naprawdę po praz pierwszy zetknęli się w wokalem Keshy. Następnie wokalistka podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią RCA Records, a drzwi do prawdziwej sławy otworzyły się dzięki debiutanckiemu singlowi Tik Tok, który był jednym z najważniejszych utworów 2010 roku. Ogólnoświatowy przebój zwiastował pierwszy album Keshy, Animal. Płytę w późniejszym czasie promowały również single Blah Blah Blah, Your Love Is My Drug i Take It Off. Wokalistka współpracowała także z Taio Cruzem oraz popowym duetem 3OH!3.

W 2010, oprócz albumu Animal, ukazała się EPka Keshy, Cannibal. Dwa lata później pojawił się Warrior, czyli drugi longplay wokalistki. Na single zostały wybrane utwory Die Young, C’mon oraz nagrane z członkiem Black Eyed Peas, will.i.am’em Crazy Kids. W międzyczasie ukazał się Timber – singiel Pitbulla z gościnnym udziałem Keshy. W 2014 roku rozpoczęły się problemy zdrowotne oraz sądowe wokalistki.
Na początku 2014 roku wokalista trafiła do kliniki Timberline Knolls z powodu zaburzeń odżywiania oraz problemów alkoholowych. Pod odwyku wokalistka pozbyła się symbolu dolara z scenicznego pseudonimu, a także zasiadła w jury talent show Rising Star. Piosenkarka wytoczyła sprawę w sądzie Dr. Luke’owi za napaść seksualną, wykorzystanie oraz znęcanie się psychiczne.

Pierwszym zwiastunem nowej ery w karierze Keshy gościnny udział w nagranym przez Zedda utworze True Colors. Premiera singla miała miejsce w 2016, podczas festiwalu Coachella. W 2017 roku ukazała się trzecia płyta Keshy – Rainbow, uważana przez wielu za najdojrzalsze dzieło piosenkarski. Dzięki albumowi, który promowały single Praying, Learn to Let Go oraz Woman, wokalista po raz pierwszy została nominowana do nagród Grammy. Wydawnictwo było promowane przez trasę Rainbow Tour, która obecnie została zawieszona z powodów zdrowotnych Keshy.

Jak powstało zestawienie

Każdy chętny redaktor All About Music wysłał listę swoich 20 ulubionych utworów z całej dyskografii Keshy, włącznie z jej gościnnymi występami np. u Pitbulla czy Zedda. Piosenka z pierwszego miejsca otrzymywała 20 punktów, z drugiego 19 i tak aż do miejsca 20. Potem do siebie wszystko dodaliśmy i tak powstało to zestawienie.

Zestawienie przygotowało 5 redaktorów: Adrianna Małolepszy, Christian Cieślak, Arkadiusz Zroślak, Paweł Markiewicz i Łukasz Mantiuk.

 * * *

10 najlepszych piosenek Keshy wg redakcji All About Music

10. Tik Tok 33 punktów

Tik Tok – Pochodzący z pierwszego pełnego albumu amerykanki utwór będący też pierwszym promującym owy longplay singlem. Okazał się strzałem w dziesiątkę! Do dzisiaj grany jest w stacjach radiowych pozostając jednym z największych hitów artystki. Bądźmy szczerzy, na której imprezie nie wybrzmiewa „Wake up in the morning feeling like P. Diddy…?” Adrianna Małolepszy

9. All That Matters (The Beautiful Life) 34 punktów

Utwór All The Matters (The Beautiful Life) znalazł się na wydanym w 2013 roku albumie Warrior. Tekstowo piosenka nie zaskakuje, bowiem hasła o cieszeniu się życiem i łapaniu chwili słyszeliśmy niejednokrotnie. Jednak w połączeniu z ścieżką dźwiękową dostajemy energetyczną propozycję, która skutecznie potrafi rozweselić w trudnych chwilach.
Arkadiusz Zroślak

8. Woman feat. The Dap-Kings Horns 44 punktów

Odważna, przebojowa, pewna siebie. Taką kobietę opisuje Woman. Imprezowa stylistyka nadaje utworowi lekkości i przebojowego potencjału. Singiel z najnowszego wydawnictwa panny Sabert ma zadatki na to by stać się hymnem niezależnych dziewczyn.
Adrianna Małolepszy

7. Rainbow 47 punktów

Wraz z premierą trzeciego krążka, Kesha z szalonej imprezowiczki z nieco niechlujnym tapirem na głowie, stała się pełną życia i radości artystką, która zamierza podążać swoją własną muzyczną drogą. Rainbow nie tylko jest jedną z najlepszych piosenek w jej karierze, ale i wyjątkową balladą dla wszystkich, którzy szukają w swoim smutnym życiu, choćby odrobiny światła radości. Tęcza jest synonimem różnorodności, tak jak sama Kesha oraz jej muzyczna twórczość. Christian Cieślak

6. Take If Off 48 punktów

Odkąd pamiętam, zastanawiałem się dlaczego tak cholernie uwielbiam Take It Off. Mocny bass? Dłuższe partie wokalne przeplatające się z surowo wykończonymi dźwiękami? A może tekst i syntezator? Z biegiem czasu, kiedy nabrałem osłuchu i „wszedłem” bardziej w muzykę wiem, że przyczyniły się do tego wszystkie wymienione wcześniej czynniki. Kesha w tamtych latach robiła to i śpiewała to, co w głębi duszy skrywał każdy nastolatek. Nie można uznać tego za guilty pleasure. To jeden z najlepszych utworów jakimi może pochwalić się Kesha. Trochę tęskno mi do tych czasów.
Paweł Markiewicz

5. Cannibal 51 punktów

I chociaż Cannibal ani nie stał się singlem, ani nie powstał do niego teledysk, to jest jedną z najbardziej charakterystycznych piosenek dla początków Keshy w muzycznym świecie. Elektroniczny bit i soczysty tekst, to jest właśnie to za co uwielbiam tą idealną do tańca kompozycję. Jeśli jesteście spragnieni nieco pikantnych i rubasznych utworów, to Cannibal będzie dla was zabójczą propozycją. Christian Cieślak

4. Die Young 53 punktów

Die Young to jedna z tych kompozycji, która sprawiła, że do twórczości wyuzdanej i agresywnej Keshy poczułem miłość. To świetnie skonstruowany utwór i idealny kawałek na międzynarodowy hit, ale tylko wtedy, gdyby został wydany nieco wcześniej. Zaczyna się dość leciutko, z gitarką i przebiciami elektropopowymi. Później jest drop i ciągnie do końca w klimacie mocnych basów i chwytliwych refrenów. Pamiętam jak jako gimnazjalista, w momencie kiedy zostawałem sam w domu, śpiewałem na cały regulator z Keshą i wykonywałem podobne akrobacje, jak te w teledysku.
Paweł Markiewicz

3. Dirty Love feat. Iggy Pop 60 punktów

Przy nagrywaniu płyty Warrior Kesha zaprosiła do studia Iggiego Popa, żywą legendę muzyki punk. Na potrzeby nagrania Dirty Love wokalistka odłożyła na bok charakterystyczne dla siebie elektroniczne bity i syntezatory i zastąpiła je gitarowymi brzmieniami. Efekt? Kompozycja, która po pierwszym przesłuchaniu zostaje w głowie na naprawdę długi czas. Energia, która dosłownie wylewa się z głośników nie pozwala słuchaczowi usiedzieć na miejscu, a głosy wokalistów idealnie ze sobą współgrają. Ku zaskoczeniu wielu, Dirty Love nigdy nie doczekało się statusu singla, jednak do tej pory uważane jest za jeden z najlepszych utworów, jakie Kesha kiedykolwiek nagrała. Arkadiusz Zroślak

2. Blow 67 punktów

Na początku swojej kariery Kesha prezentowała utwory, które potrafiły rozkręcić niejedną imprezę. Nie inaczej jest z Blow, czyli singlem promującym EPkę Cannibal z 2010 roku. Taneczny, wyrazisty bit do tej pory niejedną osobę potrafi porwać do tańca. Głównym motywem teledysku obrazującego Blow jest impreza z maskami jednorożca tle, do której dochodzi do strzelaniny. Jednak z ciał ofiar, zamiast krwi, wydostają się… tęczowe lasery. W klipie gościnnie pojawił się aktor James Van Der Beek. I choć od premiery Blow minęło 8 lat, to utwór wciąż brzmi świeżo i zadziornie, czego dowodem jest drugie miejsce w naszym redakcyjnym zestawieniu. Arkadiusz Zroślak

1. Praying 68 punktów

Pierwszy singiel „nowej” Keshy, pierwszy po wszystkich bataliach z Dr. Luke’iem, wytwórnią itp. Prawdopodobnie najbardziej emocjonalny i szczery utwór w karierze artystki. I mimo, iż spodziewać się można było, że ten utwór wygra nasze zestawienie, to warto zauważyć, że zrobił to tylko jednym punktem przewagi nad Blow.Łukasz Mantiuk